YouTube Üzerinden Para Nasıl Kazanılır?

Youtube para kazanma alanları içerisinde internet dünyasında en sık kullanılan yöntemlerin başında gelmektedir.

Video paylaşımı üzerinde kurulan Youtube, internetten para kazanma yollarının başında gelmektedir. Bugün birçok video sağlayıcısı bulunan Youtube, dünyanın neredeyse her ülkesinde kullanıcılarına para kazandırmaktadır.

Kanalın sahip olduğu abone sayısı ve izlenme saatine göre videoların başında ve belirli alanlarında reklam veren Youtube, reklam gelirlerinin bir kısmını video üreticilerine ödemektedir.

Nasıl Para Kazanılır?

Para kazandırmaya başladığı tarihlerde neredeyse her kullanıcıya reklam gelirlerinden bir kısım ödeyen şirket, son dönemlerde çeşitli kriterler getirmiş durumdadır. Ancak bu kriterlere bakmadan önce Youtube ile iş ortağı nasıl olunur ona bakmak gerekmektedir.

  1. Programda Oturum açın
  2. Hesap kısmından içerik Stüdyosu alanına giriş yapın
  3. Sol menüden Kanal işaretine tıklayın
  4. Durum ve Özellikleri seçin
  5. Para Kazanma alanını etkinleştirin
  6. İş Ortağı Programı Şartlarını kabul etmek için çıkan adımları takip edin.

Bu işlemleri yaptıktan sonra AdSense hesabınızda oturum açmanız gerekmektedir. Bu işlemlerden sonra mevcut ve gelecekte ekleyeceğiniz tüm videolar için para kazanmak istediğinizi seçin. Bu işlemler esnasında gösterilmesini istediğiniz reklamları seçebilirsiniz. Tüm işlemlerden sonra para kazanmaya başlayabilirsiniz. Youtube ile para kazanma işlemine başlayabilirsiniz.

Ancak bu sürecin sonrasında bir süre beklemeniz gerekmektedir. Kanalın Youtube iş Ortağı Programı Politikaları ve Youtube Topluluk Kuralları ile uyumu olup olmadığı incelenecek. Bu süre sonunda standartlar yerine getirildiği takdirde para kazanmaya tam anlamıyla başlayabilirsiniz.

Youtube son yıllarda yaptığı yenilik ile para kazanma şartlarını biraz daha zorlaştırmış durumdadır. Önceleri tek bir video için izlenme sayısı yeterli olurken, şimdilerde hem takipçi hem izlenme sayısına ulaşmak şartı getirilmiş durumdadır.

Para Kazanma Şartları

Kanalınızın para kazanması için en az 1000 abone sayısına ulaşması bununla beraber 10000 kanal görüntülenmesine ulaşması gerekmektedir. Ayrıca son 12 ayda 4000 saat izlenme süresi gerekmektedir.

Youtube para kazanma ile oldukça yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Özgün ve benzersiz içerikler ile abone sahibi olabilirsiniz. Bu duruma ulaşmak için videolarınızı özgün tutmanız gerekmektedir. Çalıntı veya alıntı videolar ile başarı sağlamanız imkansız durumdadır.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *