WordPress için Google’den Site Kit Eklentisi

WordPress için Google’den Site Kit Eklentisi

Google WordPress kullanıcılarını unutmadı. Google’nin çıkartmış olduğu WordPress eklentisi olan Site Kit Google’ın Adsense ( Reklam Yönetimi ),  Analytics ( Site İstatistik ), Search Console ( Arama Konsolu ), Optimize ( Optimizasyon ), PageSpeed İnsights ( Sayfa Hız Analizi ) ve Tag Manager (Etiket Yöneticisi ) servislerini WordPress sitenizin admin panelinde izlemenize olanak sağlıyor.

Bu eklenti sayesinde WordPress sitenize adsense kodlarını otomatik olarak ekleyebiliyorsunuz. Yakın zamanda daha da gelişeceğini umduğum bu eklentin Google’ın bütün servislerini WordPress panelinizde görebileceğinizi düşünüyorum. WordPress için Adsense reklamlarını eklemenin en kolay yolu

Google’nin geliştirmiş olduğu bu eklenti tamamen ücretsiz olarak WordPress marketten sunulmaktadır. Eklentinin şu anda Türkçe dil desteği bulunmamakta ancak siz dilerseniz çeviride yardımcı olabilirsiniz.

artık bir eklenti sayesinde Google’ın servisleri için farklı farklı eklentiler yüklemenize gerek kalmadı.   Bu eklenti sayesinde Google’ın istediğiniz servisini tek tıkla aktifleştirilebilir ve sitenizden izleyebilirsiniz.

Eklenti sitenizin hız performansında bir düşüş yaşatmıyor. Sonuçta Google reklamlarını eklediğinizde ya da analistik verileri almak için Google analistinin kodlarını eklediğinizde nasıl performansına etki ediyorsa bu eklentide o kadar etkiliyor.

Şu Anda Eklentide resimde görüldüğü gibi mevcut olan servisler.

Eklentinin sitesine gitmek için    Google Site Kit

Eklentiyi indirmek için   Google Site Kit İndir

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *