Windows 10’a APK Nasıl Yüklenir?

Windows’un büyük bir geri dönüş yapmasının ardından ortaya çıkan Windows 10, aynı zamanda mobil işletim sistemi olarak da kullanılmaya başlanmıştır.

Windows 10 mobile işletim sistemine sahip akıllı telefonlara, Android APK yüklemesi yapılabilecek duyurusundan sonra, yapılması gereken işlemlerde tam manasıyla ortaya çıktı.

Bir Türk geliştirici tarafından üretilen ve Android APK dönüştürme işlemi yapan yazılım sayesinde, artık Android uygulamaları Windows 10 Mobile işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda da çalıştırılabilmekte.

Android APK Yazılımları Windows 10’a Nasıl Yüklenir?

Windows 10 mobile işletim sistemine sahip akıllı telefonunuza Android APK yüklemesi gerçekleştirebilmek için, öncelikle geliştirici Ceyhun Keklik tarafından ortaya çıkartılan yazılım indirilmesi gerekmektedir. Ceyhun Keklik tarafından geliştirilen bu yazılımın ismi ise, “APK Installer for Windows 10 Mobile”dır.

APK Installer for Windows 10 Mobile isimli yazılımı indirebilmek için, bu adrese gitmeniz yeterli olacaktır.

Android APK dönüştürücü yazılım indirdikten sonra, basit program kurulum işlemlerini gerçekleştirip, programı kurmalısınız. Kurulum işlemi de tamamlandıktan sonra, dönüştürme işlemi için bir Android uygulamanın APK dosyasına sahip olmalısınız. Android APK dosyalarına internet üzerinden yapılacak araştırmalar sayesinde sahip olunabilir.

İndirmiş olduğunuz dosyalar içerisinde, iki farklı uygulama yer almaktadır. Bu iki farklı uygulamayı Windows işletim sisteminin komut istemi üzerinden açıp, kurmalısınız. Çalıştırma işleminden sonra APK dönüştürücü uygulama ile Windows 10 mobile sistemli akıllı telefonunuzu eşleştirmelisiniz. Bu eşleştirme işlemi, IP adresi üzerinden olacaktır. 

Telefonunuzdan geliştirici modunu da açtıktan sonra, artık yapacağınız tek işlem Android APK dosyasını, dönüştürme işlemi yapacak olan yazılım üzerinden dönüştürmek ve akıllı telefonunuza aktarmaktır. Windows 10 mobile işletim sistemine dosya aktarımını da yaptıktan sonra, uygulamayı kurup, rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *