Windows 10 Yükseltme Bildirimi

Windows 10 Yükseltme Bildirimi

Teknoloji gündeminde sıklıkla konuşulan konulardan biri de güncellemelerdir. Özellikle dizüstü bilgisayarlar için özel hizmet sunan Windows güncellemeleri bunun içinde yer almaktadır. Bilgisayar üzerinde pek çok Windows sürümü mevcut olduğunu bilmekteyiz. Bu noktada yeni geliştirilen Windows 10 sürümü içerisinde birçok detay yer almaktadır. Windows 10 sürümü için bildirimlerin ayarlanması bu noktada önem taşır. Bu yazımızda sizlere windows 10 yükseltme bildirimi ve bildirim kapatma hakkında detayı bilgiler sunacağız. Gelin o halde yazımızı birlikte inceleyelim.

Windows 10 İçin Bildirim Merkezi Nasıl Açılır?

Güncel sürümlerden biri olarak kabul edilen Windows 10 için yeni güncellemelerde gelmeye başlamıştır. Bildiri yoluyla bilgisayarlara ulaşan güncellemelerden haberdar olabilmek için bildirim merkezini detaylı incelemek gerekir. Bu noktada bildirim merkezinin nasıl açılacağının bilinmesi lazımdır.

Windows 10 sürümlerinde bildirim merkezi başlangıç düğmesi bölümünden ayarlara girerek açılmaktadır. Sonrasında sistem ayarlarına giriş yapmak ve bildirimler ve işlemler butonuna gitmek gerekir. İşlem merkezi içerisinde görülecek olan işlemlerin seçimini gerçekleştikten sonra hızlı işlemler, bildirimlerin kişiselleştirilmesi gibi özellikleri dikkatle inceleyin. İsterseniz bildirimlerinizi sessize alabilirsiniz.

Windows 10 Yükseltme Bildirimi

Windows 10 Yükseltme Bildirimi

Windows 10 İçin Bildirimler Ve Eylem Komutları Nelerdir?

Windows 10 hizmeti içerisinde merak edilen bir başka nokta ise eylem ve bildirim komutları hakkında detaylı bilgiler olmaktadır. Bu noktada yükseltme bildirimine cevap vermeli miyim sorusu karşımıza çıkıyor. Eğer Windows 10 güncel sistemi ile devam etmek istiyorsanız mevcut komutları bilmek gerekecektir. Bildirimler eylem merkezinden gelmekte olup Windows bildirimleri olarak geçmektedir.

Bu bildirim çeşitleri;

  • Yedekleme hatırlatıcıları
  • Güvenlik duvarı bildirimleri
  • Mail bildirimleri
  • İşletim sistemi bildirimleri
  • Yükseltme bildirimleri

Şeklinde sıralanabilir. Bu bildirimler bilgisayar için dikkate alınması gereken açıklamalardır.

Windows 10 İşlem Merkezi Ve Sınama Modu

Dizüstü bilgisayarınızın güncel kalabilmesi için bildirimlerin düzenli olarak takip edilmesi doğru olacaktır. Bu noktada bildirim merkezi ve işlem merkezinde gerçekleştirilecek olan faaliyetlere siz karar verebilirsiniz. İşlem merkezi içerisinde uygulamalar için bildirimlerin ve hızlı işlemlerin bulunması sağlanır. Ayrıca güvenlik ayarlarının değiştirilmesinde de bu işlem merkezinin önemi büyüktür.

 

Yükseltme bildirimlerinin bilgisayarınız için nasıl etki edeceğine işlem merkezi bölümünden fark edebilirsiniz. Bir başka önemli nokta ise sınama modu özelliği olmaktadır. Bu konuda sınama modu, işletim erkesinin sınama işlemleri ile ilgilenmektedir.

Windows 10 Yükseltme Bildirimleri Hizmeti

Kullanıcılar tarafından sıklıkla bilgisayarlarında karşılaştığı durumlardan biride sürekli olarak yükseltme bildirimleri almak olabilir. Bu noktada yükseltme bildirimlerin öncelikli olarak ne olduğunu bilmek gerekir. Yükseltme bildirimleri rezervasyon bildirimi olarak ta geçmektedir.

Bu bildirimler ücretli bir şekilde Windows 10 hesabınızın yükseltilmesi için gelmektedir. Windows 10 sürümünüzü güncelleştirmek istiyorsanız size Windows 10 al butonu sunarak talebinizi gerçekleştirir. Yükseltme bildirimleri yazılım güncelleştirme işlemleri bünyesinde ele alınır. Şirketin geliştirdiği yeni model bir yazılımın satışı bu şekilde gerçekleştirilmiş olur.

Windows 10 İçin Yükseltme Bildirimleri Kapatma

Pek çok kullanıcının merak etiği noktalardan biri de yükseltme bildirimlerinin nasıl kapatılacağı olmaktadır. Bu noktada öncelikli olarak bildirim özellikleri işlemine gitmek gereklidir. Bildirim bölgesi içerisinde yer alan Windows 10 al komutunun kapatılması ve bildirimlerin sessize alınması konusunda görev çubuğuna gidilmelidir.

Görev çubuğu içerisinde sağ tıklayıp ardından özellikler kısmına girilir. Ardından görev çubuğu bölümü içerisinde yer alan özelleştir butonuna tıklanmalıdır. Özelleştir kısmı bildirim alanının karşısında yer alan bir özelliktir. Bildirim alanı içerisinde simge ve bildirimleri gizlemek için Windows 10 al kısmına girilmelidir. Bu şekilde hem bildirimlerin ne zaman geleceğini yönetir hem de istemediğiniz bildirimlerden kurtulmuş olursunuz.

 

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *