Windows 10 Harita İndirme Nasıl Yapılır

Gelişen teknoloji, yön ve yer bulma kolaylığını beraberinde getiriyor. Windows 10 haritaları ise şu aşamada mevcut haritalar arasında en pratik ve en güncel haritadır.

Harita Kullanımı

Gerek telefonlarda gerekse bilgisayarlarda yer yön bulma işlemi için haritalar sıklıkla navigasyon amaçlı kullanılmaktadır. Eskiden harita bulmakta dahi güçlük çekiyorken artık haritalara kolaylıkla ulaşabiliyor, hatta mevcut haritalar arasından işimize en çok yarayacağını düşündüğümüz haritayı seçme olanağına sahibiz. Haritaların genellikle çevrimiçi kullanılmakta olduğunu bilmekteyiz. Bunun için cihazın internete bağlı olması gerekmektedir. Ancak cihazın her daim internete erişimi pek mümkün olmamaktadır. Windows 10 haritalar, diğer haritalardan farklı olarak çevrimiçi indirilebileceği gibi hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak kullanılabilmektedir. 

 

Windows 10 Harita İndirme

Bu işlemi yapabilmek için ilk olarak Windows 10’da haritalar uygulamasını açmamız gerekmektedir. Uygulamayı bulmak için uygulama çubuğuna haritalar yazmanız yeterli olacaktır. Uygulama açıldıktan sonra sol alt köşede yer alan ayarlar bölümünde yer alan çevrimdışı haritalar kısmına tıklayınız. Burada haritaları indir ya da güncelleştir bölümü bulunmaktadır. Buraya tıkladığınızda ekranda haritaları indir seçeneğini göreceksiniz. Buraya girdiğimizde artık bulmak istediğimiz haritayı seçmemiz gerekmektedir. Haritaları indir bölümüne tıkladığınızda karşınıza ilk olarak kıtalar gelmektedir. Kıtalardan birine tıkladığınızda ülkeler karşınıza çıkacaktır. İstediğiniz ülkenin istediğiniz bölgesine tıklamanız yeterli olacaktır. Konumuna bakmak istediğimiz haritayı seçme işlemi tamamlanıp seçtiğiniz haritaya tıkladığınızda indirme başlıyor. Bu sayede çevrimdışı kullanım için de harita aktif hale gelmiş oluyor. İndirdiğiniz harita dışında aynı işlemi yaparak depolama bölümünüzün izin verdiği ölçüde başka haritalar da indirmeniz mümkün. Bu sayede internete erişim olmasa bile kolaylıkla istenilen bölge ve bölüme erişebileceksiniz. Windows 10 harita indirme işlemini yaptığınızda yaşamınızın oldukça kolaylaştığını göreceksiniz. 

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *