WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

2015 yılının Ocak ayından bu yana hayatımızda olan WhatsApp Web, WhatsApp kullanıcılarının bilgisayarları üzerinden mevcut mesajlarını görmelerini sağlıyor.

WhatsApp Web hizmetinin kullanımıyla alakalı olarak bazı kullanıcılar sorunlar yaşayabilmekteler. Bu sebeple, WhatsApp Web’in kullanımıyla alakalı olarak hazırlanan bu rehber sayesinde, hiçbir zorlukla karşılaşılmadan WhatsApp Web kullanım işlemleri gerçekleştirilmiş olacaktır.

WhatsApp Web Nedir?

Adından da anlaşılacağı üzere, WhatsApp mobil uygulamasının bilgisayarınıza taşınmış haline WhatsApp Web denilmektedir. WhatsApp Web sayesinde, telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasıyla neler yapıyorsanız, aynılarını bilgisayarınız üzerinden gerçekleştirme şansınız bulunmakta. Ancak burada dikkat etmeniz gereken bir nokta ise, telefonunuzun internet bağlantısıyla veya WhatsApp uygulamasıyla alakalı olarak herhangi bir sıkıntı olması, WhatsApp Web bağlantınızı gerçekleştirememenizi sağlayacaktır.

WhatsApp Web Masaüstü Kullanım İşlemleri

WhatsApp Web kullanımı için, bir akıllı telefon, bir bilgisayar ve iki cihazında aktif internet bağlantısının olması gerekmektedir. WhatsApp Web’in kullanımında, masaüstü uygulaması da kullanılabilmektedir. Bunun için, bilgisayarınızın işletim sistemine yönelik olarak indirme işleminizi gerçekleştirerek, WhatsApp Web masaüstü uygulamasını da kullanabilirsiniz.

WhatsApp Web masaüstü uygulamasının kullanılabilmesi için indirme işleminin ardından kurulum işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz. Kurulum işlemlerinizi de gerçekleştirdikten sonra, uygulamayı tıpkı telefonunuzda olduğu şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

WhatsApp Web Kullanım İşlemleri

WhatsApp Web’in masaüstü uygulamasını kullanmak istemeyen kişiler, bilgisayarlarındaki tarayıcıları üzerinden WhatsApp Web kullanım işlemlerini gerçekleştirebilirler.

WhatsApp Web’in tarayıcı üzerinden kullanılabilmesi için öncelikle, Whatsapp WEB adresine erişilmelidir. Daha sonrasında telefonunuz üzerinden WhatsApp uygulamasını açarak, sağ üst bölümde yer alan 3 noktaya tıklayıp, WhatsApp Web bölümüne geçmelisiniz. Geçtikten sonra kameranız açılacak ve bilgisayar ekranında görmüş olduğunuz QR kodu, telefonunuzdan okutmanız gerekecektir. Okutma işlemini de gerçekleştirdikten sonra, artık bilgisayardaki tarayıcınız üzerinden WhatsApp Web kullanım işlemleri gerçekleştirilmiş olacaktır.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *