Whatsapp Plus Nedir? Ne İşe Yarar?

Whatsapp Plus Nedir? Ne İşe Yarar?

Dünyanın en çok kullanılan iletişim uygulamalarından bir tanesi olan Whatsapp, kullanıcılara getirdiği gizlilik sözleşmesi dayatması ile uzun süre adından söz ettirmeyi başarmıştı. Uygulamanın geliştiricileri tarafından sürekli yeni özelliklerin eklenmesi kullanıcıların takdirini kazanan bir davranış olsa da, Whatsapp’ın sözleşme dayatması birçok kullanıcısını kaybetmesine neden oldu. Bu durum karşısında atağa geçen uygulama yönetimi, ücretsiz versiyonda olmayan yeni özelliklerin yer alacağı Whatsapp Plus’ı duyurdu. Whatsapp Plus nedir? Ne işe yarar? Gibi sorular da uygulamanın kullanıcıları tarafından merak edilen sorular arasında yer aldı.

Whatsapp Plus Hakkında

Sadece Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda kullanılabilecek olan Whatsapp Plus, temelde bir Whatsapp istemcisi görevi görür. Ücretsiz versiyonunda yer almayan pek çok özelliğin bu uygulama dahilinde kullanıcılara sunuluyor olması, bir çok faydanın da beraberinde gelmesini sağlamıştır.

Whatsapp uygulamasının resmi versiyonunda sunulan özellikler kullanıcının ihtiyacını karşılamıyor ise, Whatsapp Plus’ı tercih edebilmesi mümkün olur. Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağlarından bir tanesi olmayı başaran Whatsapp, yeni özellikli uygulaması ile kullanıcılarının ilgisini çekmeyi başarmıştır. Resmi bir uygulama olmaması nedeni ile Google Play Store üzerinden de indirilebilmesi mümkün değildir. Whatsapp’ın geliştirdiği yan uygulamalardan bir tanesi olarak kullanılabilir.

"Whatsapp

Whatsapp Plus Nedir?

Resmiliği olmayan üçüncü parti uygulamalarından bir tanesi olarak, temelde Whatsapp istemci sistemini çalıştıracak olan bir uygulamadır. Gizlilik düzenlemelerinden başlayarak ara yüz özelleştirme imkanına kadar pek çok özelliği bünyesinde barındırır. Asıl kullanım şekli olan ücretsiz versiyon ile birebir özellikler de taşıdığı bilinir.

Whatsapp Plus’ın resmi versiyonda yer alan cep telefonu numarası üzerinden kullanımı söz konusu değildir. Başka bir cep telefonu numarası ile kayıt açılması gerekir. Bu nedenle kullanıcıların birçoğunun ilgi alanı dışında kalsa da, sunduğu yeni özellikler nedeni ile uygulamayı yükleyen birçok kişi de vardır. Whatsapp Plus’ın kullanımı için yeni bir cep telefonu numarasının girilmesi ile beraber, uygulamayı tamamen kişinin kendi zevki doğrultusunda kişiselleştirebilmesi mümkün olur.

Whatsapp Plus’ın Özellikleri Nelerdir?

Resmi uygulama yerine üçüncü parti uygulamasını tercih eden milyonlarca insanın bu uygulamayı neden indirdiği yönündeki sorulara verilebilecek en iyi yanıt, Whatsapp Plus’ın sunduğu özelliklerden geçer.

Bu özellikler arasında;

  • Uygulamanın kendi içerisine şifre konulabileceği gibi, her sohbete ayrı şifre koyabilme
  • Whatsapp Plus içeriğinde hazırlanmış olan özel temaları kullanabilme
  • Gönderilmek istenen dosyalarda limit sınırına takılmama
  • Profiline Kim Baktı özelliği sayesinde Whatsapp profiline bakanları görebilme
  • Okundu bilgisi ve iletildi bilgisini kapatabilme gibi bir çok avantaj bulunur. Whatsapp Plus, resmi versiyonda kullanıcıların istedikleri tüm özellikleri bünyesinde barındırdığı için tercih edilir. Üçüncü parti bir uygulama olmasına rağmen, resmi uygulama kadar fazla indirilmiştir.

Whatsapp Plus İndirme

Whatsapp Plus resmi bir uygulama olmadığı için Google Play Store üzerinden indirebilmek mümkün değildir. Sadece Android işletim sistemini kullanan cihazlara indirilebilecek olan bu uygulama, birçok web sitesindeki bağlantılar üzerinden kurulabilir. Whatsapp Plus, dünya genelinde resmi uygulama kadar fazla kullanılan üçüncü parti bir uygulamadır. Bu nedenle de web tarayıcılarında yer alan sitelere entegre edilerek .apk dosyası üzerinden indirilmesi mümkün olur.

Sunduğu ek özellikler ve ücretsiz oluşu uygulamanın indirilmesindeki en önemli etmenlerden bir tanesidir. Whatsapp Plus’ı cep telefonlarına ya da bilgisayarlara indirerek anında kullanıma başlamak mümkündür. Ancak resmi versiyonu kullanan kişilerin aynı cep telefonu numarası üzerinden Plus versiyonunu kullanabilmek mümkün olmaz. Bu nedenle başka bir numara kullanımı gereklidir.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *