Vlog İçin Telefonda Olmazsa Olmaz 5 Özellik

Eğer Youtube kanalınız için yeni vlog çekmeye başladıysanız ve telefonunuzda olması gereken özellikleri bilmiyorsanız bu yazıyı takip edin.

Günümüzde herkesin elinde bulunan telefonlar ile video çekmek veya fotoğraf çekmek artık çok popülerdir. Çektiğimiz bu videolar vlog olarak adlandırılmakta ve vlog için telefonda olması gereken 5 özellik vardır. Bu özellikleri yazımızda inceleyelim. 

Vlog Nedir? Nasıl Çekilir?

Genel olarak vlog, video ve blog kelimelerinin birleşmesiyle ortaya çıkmıştır. Gün içerisinde kamera veya telefon ile çekilen videolar Youtube’da birleşince vlog olarak karşımıza çıkmaktadır. Eski dönemin bloggerları artık karşımıza vlogger olarak çıkmaktadır. Vlog Youtube ile birleşince de yeni dünya düzenin de bir meslek olarak da görünmektedir. Peki telefonda vlog çekmek için hangi özelliklere ihtiyaç var?

Vlog İçin Kameranın Geniş Açılı Olması

Vlog görüntülerden oluştuğu için vlog çekmek için telefonun en önemli özelliklerinden birisi geniş açılı kameraya sahip olmasıdır. Çektiğimiz sahnelerin kameraya istediğimiz şekilde girmesi için geniş açılı bir kameraya ihtiyaç vardır. 

Kameranın Düşük Işıkta İyi Sonuçlar Verebilmesi

Çektiğiniz ve ya çekeceğiniz vloglar her zaman gün ışığında olmayabilir. Bu yüzden kameranız düşük ışıkta da iyi sonuçlar verebilmeli ki vloglarınızın görüntü kalitesi izlenebilir olsun. Kameranızın düşük ışıkta iyi sonuçlar vermemesi sizi alternatif çözümlere itebilir. Fakat bu yöntemlerde sizin için maliyetli olabilir. 

Kameranın Dijital Görüntü Sabitleme Özelliği

Vlog için çekeceğiniz görüntüler zaman zaman hareketli olabilir. Bu yüzden çekeceğiniz vlogların görüntü kalitesi için kameranızın dijital görüntü sabitleme özelliği olması sizin için artı sağlayacaktır. 

Telefonunuzun Hızlı Olması

Vlogunuza kaydetmek istediğiniz bir görüntü ile karşılaştığınız telefonunuzun kamerasını açmak isterken görüntü kaybolmuş olabilir. Bu sebeple kaydetmek istediğiniz görüntüleri kaybolmadan kaydedebilmek için telefonunuzun yeterince hızlı olması gerekir. Özellikle kısa süre de kameraya giriş yapabilmelidir. Böylelikle kaydetmek istediğiniz görüntüleri yakalayabilirsiniz. 

Telefonunuzun Ses Kayıt Özellikleri

Vlog çekimleri sesli videolar olduğu için telefonla kaydedeceğiniz videoların ses kayıtlarının da kaliteli olması gerekir. Bu sebeple telefonunuzun ses kayıt özelliği de vloglarınızın kalitesi açısından oldukça önemlidir. 

Bu gibi özellikler vlog için telefonda olmazsa olmaz 5 özellik olarak belirlenmiştir. Siz de bu özellikleri dikkate alarak vloglarınız için en iyi telefonu tercih edebilirsiniz. 

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *