Turkcell BİP Web Nasıl Kullanılır?

Gelişen teknolojilerle birlikte sohbet ve iletişim uygulamaları da değişmeye başlamıştır. Bu uygulamalardan BiP nasıl kullanılıyor inceleyelim.

Turkcell telefon operatörünün geliştirmiş olduğunu sohbet uygulaması olan BİP artık bilgisayar üzerinden yani Turkcell BiP Web olarak da hizmet vermeye başlamıştır. Peki BiP uygulaması nedir ve nasıl kullanılır?

Turkcell BiP Nedir?

Turkcell operatörünün geliştirmiş olduğu sohbet uygulaması BİP ile mesajlaşma, sesli ve görüntülü konuşma yolları ile sevdiklerinizle iletişime geçebilirsiniz. Uygulamada mesajlaşırken caps kullanma özelliği, grup olarak mesajlaşma ve para transferleri gibi oldukça önemli özellikleri bulunmaktadır. Turkcell BİP uygulaması internet üzerinden kullanıldığı için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Öncelikle telefon uygulaması olarak geliştirilen BİP artık Web üzerinden de kullanılmaktadır. 

Turkcell BİP Web Nedir?

Turkcell operatörünün telefon uygulaması olarak geliştirdiği BİP artık bilgisayarınızda da aynı şekilde kullanılabilirsiniz. Bilgisayarınızda ki BİP Web uygulaması ile de mesajlaşabilir ve ya görüntülü sohbetler yapabilirsiniz. Bilgisayarınıza indirmek ve kurulumunu yapmak için önemli bazı adımlar vardır. 

  • Öncelikli olarak bilgisayarınızın internet ağına bağlı olduğunu kontrol edin.
  • Daha sonra ise internette BİP Web sayfasına bağlanın. 
  • Sayfaya bağlandıktan sonra telefonunuzdaki BİP uygulamasını açın ve profil menüsündeki BiP Web seçeneğine tıklamalısınız. 
  • Tıkladıktan sonra Web sayfasında QR kodu göreceksiniz ve bu kodu telefonunuza okutmanız gerekmektedir. 
  • Kodu okuttuktan sonra BİP Web kurulumu tamamlanmış olacaktır. 

Turkcell BİP Web diğer sohbet uygulaması rakiplerinin önünde olmak için her zaman kendisini geliştirmeye çalışmaktadır. Bu yüzden Turkcell BİP Web ile para gönderme özelliğini tasarlamıştır. Bu özellikle ile uygulama üzerinden hesap numarası ve ya IBAN gibi numaralara ihtiyaç duymadan sadece telefon numarasına göre para gönderme işleminden yararlanabilirsiniz. Siz de bu özellikten yararlanmak istiyorsanız hemen uygulamayı indirin. 

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *