Tarayıcımızı Hangi Kriterlere Göre Seçmeliyiz

Tarayıcımızı hangi kriterlere göre seçmeliyiz sorusu birçok bilgisayar kullanıcısının ortak sorusu olmakla beraber seçmek için çeşitli kriterler mevcuttur.

Tarayıcı konusu internet kullanıcılarının en çok merak ettiği ve araştırdığı konuların başında gelmektedir. Son yıllarda tarayıcı alanında birçok yeni ürün piyasaya çıkmış durumdadır. Bu durum kullanıcıları daha farklı tarayıcılara doğru itmekle beraber, hangisi daha iyi sorusunu da beraberinde getirmektedir. İyi bir tarayıcıda olması gereken çeşitli kriterler mevcuttur.

  1. Eklenti özelliği olmalı ve çok sayıda eklenti içermeli
  2. Kullanılabilir ve basit ara yüze sahip olmalı
  3. Hızlı bir yapıya sahip olmalı
  4. Birçok virüs ve saldırıya karşı güçlü olmalı

En hızlı tarayıcı sorusunun cevapları bu kriterlere göre verilmektedir. Bu nedenle tarayıcıyı seçerken bu kriterler göz önünde bulundurulmalıdır.

Güvenli Tarayıcı Hangisi?

En güvenli tarayıcı hangisi sorusu da belirli kriterler ile cevap bulabilmektedir. Bunların başında saldırılara karşı güçlü olan tarayıcı seçilmelidir. Saldırıların başında kötü niyetli kişilerin parola ve kişisel bilgilerinizin çalınması gelmektedir. Bu nedenle kullanacağınız tarayıcı sizi bu ve buna benzer saldırılardan korumalıdır. 

Bu konuda verilebilecek örneklerin başında Firofox ve Chrome rekabeti gelmektedir. Örneğin Facebook üzerinden verilen zararlı bir link Chrome üzerinden indirilebilirken, Firefox bu konuda daha güvenilir olmaktadır. Firefox güvenlik anlamında yaptığı çalışmalar ve eklentiler ile kullanıcılarının güvenliğini daha fazla önemsemektedir. Chrome ise hızlı olmasının yanında, kullanıcıları için daha fazla güvenlik açığı vermektedir.

En İyi Tarayıcı Hangisi

Çeşitli isimlerde piyasaya çıkan web tarayıcıları konusunda hız diğer bir önemli konudur. Kullanıcılar için güvelik kadar önemli olan hız konusunda Chrome diğer tarayıcılara göre daha önde bulunmaktadır. Basit ve kolay kullanımı ile sonradan piyasaya çıkmış olsa bile bilinen ve en çok kullanılan tarayıcılar arasına girmeyi başarmıştır.

Son yıllarda mobil tarayıcıların da kullanımı oldukça artmış durumdadır. Chrome gerek masaüstü gerekse de mobil alanda hız konusunda önde gitmektedir. Bu nedenle sadece hız diyenlerin tercihi olmaktadır. Tüm bu kriterlerin her kullanıcı için farklı olduğu bilinmekle beraber en iyi tarayıcı konusu her kullanıcının seçimi ve ihtiyacına göre değişmektedir.

 

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *