Skype Video Konferansı

Skype Video Konferansı

Hem birebir konuşmalarda hem de grup konuşmaları için tasarlanmış programlara ihtiyaç duyarız. Skype uygulaması ise bunlardan biridir. Dünyanın birçok yerinde kullanılan bu uygulama görüntülü arama, sohbet gibi imkânlarla deneyimlerinizi paylaşmanızı sağlar. Özellikle de skype video konferansı özelliği ile ön plana çıkan uygulamalardandır. Mobil cihazlar, dizüstü bilgisayarlar, tabletler üzerinden kullanabileceğiniz bu uygulamanın bahsetmemiz gereken pek çok özelliği vardır. Bu yazımızda sizlerle skype uygulamasının özelliklerinden detaylı olarak bahsedeceğiz.

Skype Nedir? Nasıl Kullanılır?

İş, okul, ekonomik sektörler gibi birçok alanda önemli ölçüde kullanılan skype uygulaması, internet üzerinden erişim sağlamak isteyenler için geliştirilmiş bir yazılımdır. Gerek internet üzerinden gerekse telefonla konuşma imkânı sunar. Ayrıca Xbox, Alexa gibi araçlardan da bağlantı sağlanabilir. Gerek sesli gerekse görüntülü olarak konuşabileceğiniz skype uygulamasında, gruplar oluşturarak arkadaşlarınızla toplu bir şekilde de görüşebilirsiniz.

Skype uygulamasına mail ya da numara yoluyla kayıt olabilirsiniz. Bir skype numarası alarak, numaranıza kontör yükleyebilir ve uygulama üzerinden farklı cep telefonlarını arayabilirsiniz. Uygulamanın bir başka önemli noktası ise skype üzerinden ailenizi ve arkadaşlarınızı ekleyerek konuşma imkânı sunabilmesidir. Uygulama ile rehberinizi eşitleyerek skype kullanıcısı olan kişilerle iletişim kurabilirsiniz.

Skype Güvenilir Midir?

Skype uygulaması, telefon görüşmelerini ve metinleri Eşler Arası Ağ sistemi üzerinden gönderir. Bu şekilde tüm aramaların, konuşmaların dijital olarak depolanması sağlanır. Bu depolamayı ise güvenliğinizi sağlamak için gerçekleştirir. İletişimlerinizi daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilmeniz ve güvende tutabilmeniz adına Gelişmiş Şifreleme Standartlarını kullanmaktadır.

Skype’lar arası tüm sesli çağrılar, görüntülü konuşmalar, dosya aktarımları şifrelemiş olur. 256 bit şifreleme sistemi ile kendi alanında dikkat çeken güvenilir uygulama markalarından biridir.

Skype Özellikleri Nelerdir?

Skype uygulaması içerdiği verilerin dijital kalmasını sağlayan, görüntülü konuşma ağlarından biridir. Bu uygulamanın iletişimleri daha kolay kılabilmek için yararlandığı araçlar vardır.

Skype uygulama özellikleri,

  • Sesli ve Hd Görüntülü Arama
  • Akıllı Mesajlaşma
  • Ekran Paylaşımı
  • Özel görüşmeler
  • Telefon Arama
  • Arama kaydı ve canlı altyazı

Özelliklerine sahip olup bu kategorilerden altında incelenebilir.

Akıllı mesajlaşma özelliği ile randevularınızı ayarlayabilir ya da kolaylaştırılmış mesajlaşma tekniklerini kullanabilirsiniz. Ayrıca telefon aramalarında internet üzerinden bağlanabileceğiniz gibi telefona rama tarifeleri ile sabit hatlar aranabilmektedir.

Arama kaydı ve canlı altyazı özelliği aramaların kayıt edilmesini sağlar, konuşulan cümleleri okuyabilmek için altyazı imkânı sunar. Uçtan uça şifreleme yöntemi ile özel görüşmeler korunma altına alınır. Bütünleşik ekran paylaşımı sistemi ile herhangi bir konu ile ilgili konuşmalarda kayıt alınabilir.

 Skype Video Konferansı


Skype Video Konferansı

Skype’ta Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Skype uygulaması görüntülü konuşma imkânı sağlayan uzun ömürlü uygulamalardan biridir. Bu uygulama ile hd kalitede görüntü sağlayan bir video konferansı yapabilir, görüntülü aramalarınızı aktif hale getirebilirsiniz. Görüntülü arama esnasında ekran paylaşımı, ekran kaydı, altyazı özellikleri, kayıt gibi özellikler ile farklı açılardan yararlanılmasını sağlar.

Skype uygulaması içerisinde görüntülü konuşabilmek için öncelikli olarak hangi tür arama yapacağınıza karar vermeniz gerekir. Grup ya da bireysel sözlü, görüntülü aramalardan herhangi biri için yeni arama düğmesi seçilir. Bu şekilde var olan grup aranır.

Daha detaylı açıklayacak olursak,

  • Çağrı listesinden yeni bir çağrı başlat seç
  • Yeni grup çağrısını seç
  • Çağrı yapmak istediğin katılımcıları seç
  • Sesli veya görüntülü düğmesini seç

Şeklinde ifade edilebilir. Bu işlem adımlarını takip ederek aramanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Skype Ücretli Mi Ücretsiz Midir?

Skype uygulaması ücret talebinde bulunmayan uygulamalardan biridir. Skype’ta çağrılar ücretsiz olup cep telefon aramalarında ya da sabit hatların aranmasında kontör gereklidir. Bu durumda skype abonelik hesabı oluşturup kontör yüklenmelidir. Çağrı tarifeleri nereden çağırı yapılırsa yapılsın aynıdır.

 

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *