Skype Reklamlarını Engelleme

Çok uzun yıllar önce msn messenger ile arkadaşlarımızda uzakta olan sevdiklerimizle bilgisayar üzerinden internet aracılığıyla konuşmayı tercih ediyorduk.

Daha sonra bir başka sohbet uygulaması olan Skype, Msn Messenger’ı satın aldı ve her iki uygulamada birleşti. Böylece Skype, Msn Messenger’ın yerine alarak hayatımıza giriş yaptı. Skype oldukça iyi bir sohbet ve mesajlaşma uygulaması olmasına rağmen, Skype reklamları bazen hepimizi rahatsız edici boyutlara gelebiliyor. Bu durumdan rahatsız olan kişiler bu reklamları kapatmak için internette araştırma yapıyorlar. 

Skype Reklamları Nasıl Kapatılır

Bu yazımızda Skype reklamları nasıl kapatılır konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Bu işlemi yapabilmek için herhangi bir ayar sekmesi yada kapatma tuşu bulunmuyor. Bu işlemleri yapabilmek için genellikle yasaklama yolu tercih ediliyor.

Skype Reklam Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır

Evvela denetim masasını açtıktan sonra internet seçeneklerine girmek gerekiyor. İnternet seçeneklerine girdikten sonra, güvenlik kısmına tıklamak gerekiyor. Güvenlik kısmına tıkladıktan sonra yasaklı siteler kısmına girmeniz gerekiyor. Tüm bu adımları takip etmenizin ardından, bölgeye ekle kısmına tıklayarak, açılan kutucuğa https://apps.skype.com/  adresini girmeniz gerekiyor. Adres girişini yaptıktan sonra ekle butonuna basarak, Skype reklamlarını yasaklı siteler içerisine ekleyebiliyorsunuz. Tüm bu işlemleri sırasıyla yerine getirdikten sonra Skype reklamları kapatma işlemi tamamlanıyor ve karşınızda artık skype reklamları çıkmıyor. 

Alternatif Skype Reklamları Engelleme Yolları 

Yukarıda yapmış olduğunuz işlemlerin haricinde Skype reklamlarını engelleme için Explorer üzerinden gerçekleştirilen alternatif bir yöntem daha bulunuyor. Bu yöntemi kullanmak için Explorer’a giriş yaptıktan sonra menüler arasından araçlar kısmına gitmeniz gerekiyor.  Araçlar kısmına giriş yaptıktan sonra özellikler kısmına tıklamanız gerekiyor. Özellikler kısmına tıkladıktan sonra  karşınıza yeni bir pencere açılıyor. Açılan bu pencereye diğer yöntem de olduğu gibi https://apps.skype.com/  adresini yazmanız gerekiyor. 

Bu işlemi yaptıktan sonra diğer yöntem de olduğu gibi Skype reklamlarını engelleme işlemini kolay bir şekilde yaparak %100 başarılı bir sonuç elde edebilirsiniz. Eğer siz de Skype reklamları nedeniyle bunaldıysanız ve bu duruma bir çözüm arıyorsanız; size bahsettiğimiz iki yöntemden birini tercih edebilirsiniz. 

 

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *