PSVR Nasıl Televizyonsuz Kullanılır?

PS4 gibi oyun konsolları gençler arasında oldukça popüler olan bir eğlence cihazıdır. Peki bu eğlence cihazı televizyonsuz nasıl kullanılır?

PS4 ve ya diğer adıyla PlayStation 4 gibi oyun konsollarını kullanabilmek için televizyona bağlı olması gerekir. Son sürüm olan PlayStation VR oyun konsolu ve ya diğer adıyla PSVR televizyona bağlı olmadan oyun eğlencesi sunabilmektedir.

PSVR Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Herkesin çocukluğunda kullanmış olduğu oyun cihazları mutlaka olmuştur. 90’lar çocukları için Atari oyun konsolları 2000’ler çocukları için ise PlayStation oyun konsolları popüler olmuştur. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte oyun konsollarının sunmuş olduğu keyif seviyesi artmaya da başlamıştır. Artık sanal gerçeklik konsolu diğer oyun konsollarının yerini almıştır. Gözlük şeklinde geliştirilen sanal gerçeklik başlığı sayesinde artık televizyona gerek kalmadan oyun keyfinden yararlanabilirsiniz. Peki sanal gerçeklik başlığı ile PSVR keyfi nasıldır?

Sanal Gerçeklik Başlığı İle PSVR

Oyun konsolu ve televizyon derdi olmadan sanal gerçeklik başlığı ile oyundan aldığınız keyfi iki katına çıkarabilirsiniz. PSVR oyun konsolunun televizyona bağlanma zorunluluğu olmadığı için genellikle sanal gerçeklik başlığı ile birlikte kullanılmaktadır. Bu keyfi yaşamak için sanal gerçeklik başlığının kurulumu oldukça kolaydır. Dikkat etmeniz gereken bazı önemli adımlar vardır. Öncelikli olarak Ayarlar menüsünü açmalısınız. Ayarlar menüsünden Aygıtlar seçeneğini seçin ve PSVR seçimini yapın. Daha sonra ise Ekran boyutunu ayarlayın. Kendi özel zevkinize göre küçük, orta ve büyük ekranlardan birini seçebilirsiniz. İşte bu basit adımlarla PSVR televizyona bağımlı olmadan kullanılabilmektedir. 

Oyun gerçekliğinin zevkini ve kalitesini arttırmayı hedefleyen PSVR sürümü oyun severlere yeni ve farklı bir eğlence anlayışı sunmaktadır. Eski televizyona bağımlı oyun konsollarının yerini gerçek üstü sanal gerçeklik ile PSVR sürümü almıştır. Siz de bu basit adımlar ile PSVR televizyonsuz keyfini yaşayabilirsiniz. 

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *