Periskop Videoları Nasıl İndirilir En Kolay Yöntem

0 165

Periscope, en yaygın olarak kullanılan canlı yayın hizmetlerinden biridir. Olayları yayınlamak için ya da daha kişisel bir şey için kullansanız da, Twitter’ın sahip olduğu platform sağlam bir seçenektir.

İndirmek istediğiniz yayın size aitse, bunu yapmak için resmi bir yöntem vardır. Yayınınız sona erdiğinde, tüm videolarınız hesabınızın Analytics gösterge panosuna kaydedilir.

Bunları indirmek için, Periscope web sitesinde profil resminize dokunarak sayfaya gidin. Burada, almak istediğiniz video girişinin üzerine gelin ve dosyayı istemek için mavi simgeye tıklayın. Periscope’un isteği işleme koyması birkaç dakika sürecek ve bir kez yapıldığında, yeşil butona tıklayarak yayını her zaman indirebilirsiniz.

Ne yazık ki, bu Periscope’un mobil uygulamalarında çalışmıyor. Ancak, şu anda yapabileceğiniz şey, Android ve iOS uygulamasında Otomatik Kaydet ayarını etkinleştirmektir. Bu, yayınlarınızı otomatik olarak telefonunuza kaydeder. Bu seçeneği Hesap> Ayarlar> Yayını Otomatik Kaydetme menüsü altında bulabilirsiniz.

Periscope ayrıca hesabınızdan başka bir sürü veri indirmenize izin verir. Bu, sohbet geçmişiniz, görüntüleme geçmişiniz ve daha fazlası gibi bilgileri içerir. Periscope veri sayfanızı ziyaret ederek ve oturum açarak bunları talep edebilirsiniz.

Diğer kullanıcılar tarafından kaydedilen Periscope videolarını indirmek için üçüncü taraf araçlarını kullanmanız gerekecektir.

Başka birinin yayınını indirmek için ilk adım, videonun bağlantısını almaktır. Bunu, Periscope web sitesinde videoyu oynatıp URL’yi üstteki adres çubuğundan kopyalayarak yapabilirsiniz.

Daha sonra, bilgisayarlarda GetVideo‘yu ziyaret edebilir ve videonun adresini “Enter a video link” yazısının altındaki kutuya yapıştırabilirsiniz. Mavi renkli “Search” butonuna tıklayıp sonuç başarılı olursa, site, video uzunluğu, adını bir gösterecektir. Videoyu indirmek için MP4 dosyasının bağlantısına tıklayın. Bu tuşa tıkladığınızda video bilgisayarınıza inmeye başlar.

Elbette, Periscope yayınlarını telefonunuza indirmek için mobil tarayıcıda da aynı adımları uygulayabilirsiniz. Ancak, web sitesinde gezinme zahmetli bir iş diyorsanız bir uygulama kullanmak isteyebilirsiniz.

Android’de Scopedown adında GetVideo’ya benzer şekilde çalışan bir uygulama var. Bağlantıyı kopyala-yapıştır yapıp, Download Video düğmesine basın ve Periscope yayınını telefonunuza kaydedin. GetVideo web sitesinin aksine, Scopedown bu videoları .mp4 yerine .ts biçiminde kaydeder. Bu, boyut olarak biraz daha büyük olacağı anlamına gelir.

Ne yazık ki, Scopedown henüz bir iOS uygulamasına sahip değil ve iOS için alternatif mevcut değil. Bu nedenle, iOS kullanıcıları web sitesi üzerinden videoları indirmesi gerekecek.

Üçüncüsü ve belki de en ilkel yöntem, bir Periscope yayınını, yayın yapıldığı sırada ekran kaydı yaparak kaydetmektir.

Bu işlem, tüm yayını kaydetmek için cihazınızın ekranını kaydetmeyi içerir. Canlı yayınları o an kaydetmek istiyorsanız, bu tek yoldur aslında.

Bunun için MacOS’ta QuickTime Player’ı başlatmanız ve Dosya menüsünde Yeni Ekran Kaydı’nı tıklamanız gerekir. Şimdi, tarayıcınızda Periscope yayınını açın ve QuickTime Player penceresindeki kırmızı kayıt düğmesine basın. Farenizi, kaydetmek istediğiniz video karesinin üzerine getirip alanı seçebilir veya tam ekranda modunda yayının kaydedilmesini sağlayabilirsiniz. Bittiğinde, kaydı QuickTime Player’ın menü çubuğu seçeneklerinden durdurabilirsiniz.

Windows bilgisayarınızın ekranını kaydetmek için yerleşik bir yardımcı programa sahiptir. Ancak, macOS’un aksine, belirli bir kısmı seçemezsiniz. Tam ekran yatay yönde kaydetmeniz gerekir. Ekran kaydı menüsünü açmak için, Windows + G tuşlarına basın ve kaydı başlatın.

Bu yerel sistem özelliklerden hiçbiri sizin için işe yaramazsa, ek olarak, sekmeleri kaydedebilen Nimbus gibi Chrome uzantılarını da indirebilirsiniz. Ancak, önemli miktarda kalite kaybı ile kayıt yapabilir.

Benzer şekilde, iOS kullanıcıları yerel ekran kaydetme seçeneğini kullanabilir. Hızlı erişim için kontrol merkezine eklemek için, Ayarlar> Kontrol Merkezi> Kontrolleri Özelleştir seçeneğine gidin ve Diğer Kontroller altında Ekran Kaydı öğesini bulun ve yeşil artı düğmesine dokunun. Şimdi, Periscope uygulamasında indirmek istediğiniz yayını açın. Kontrol merkezini yukarı çekin, ekran kayıt düğmesine dokunun ve çıkın.

Öte yandan, Android kullanıcılarının Play Store’dan özel bir üçüncü taraf uygulaması indirmesi gerekecek. AZ Screen Recorder ile Android telefonunuzun ekran kaydını yapabilirsiniz. Ücretsizdir, HD videolar kaydedebilir ve ayarlayabileceğiniz birçok başka ayarlaması vardır. Kullanmak için, sadece uygulamayı başlatın ve Periscope yayınını açtıktan sonra kayıt düğmesine dokunun.

Canlı yayın, bu sosyal medya çağında popüler bir trenddir ancak herkes bir YouTube yıldızı olabilir veya olmak istemez. Yine de, canlı yayın, şu anda yaptıklarınızı aile ve arkadaşlarınızla paylaşmak eğlenceli olabilir. Bunu için iki büyük sosyal ağ ..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemizi Sosyal Ağlarda Paylaşın

Teşekkürler
close-link