Periscope Kullanım İpuçları

Sosyal medya teknolojinin her alanda aktif olmasıyla büyük bir atılım gerçekleştirdi ve kullanıcıların canlı yayınlar yapmasına da olanak sağladı.

Canlı yayın hizmetlerinde oldukça başarılı olan Periscope, yeni nesilde çok fazla dikkat çeken bir uygulamadır. Bu dikkat çekmenin getirisi olarak da, zaman içerisinde milyonlarca kişinin kullanmakta olduğu bir sosyal medya uygulaması haline dönüştü.

Periscope Çoklu Kalp Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?

Periscope uygulaması üzerinde aktif olan bir kullanıcı dahil olduğu bir canlı yayında sınırsız bir şekilde kalp göndermek isteyebilir. Bu durumda Periscope uygulamasıyla hızlı bir şekilde sınırsız bir şekilde kalp gönderebilmek için, yapılması gereken akıllı telefonunuzun çoklu dokunmatik desteğini kullanmalısınız.

Akıllı telefonların özelliğine göre değişen çoklu dokunmatik desteği, kimi cihazlarda 5, kimi cihazlarda da 10 olabilmekte. 5 olan cihazlarda 5 parmağınızı, 10 olan cihazlarda da tüm parmaklarınızı kullanarak, Periscope kullanımı yaparken çoklu bir şekilde kalp gönderebilirsiniz.

Daha Önce Periscope Kullanan Hesapları Anlama

Periscope uygulamasını kullanan kişilerin, daha önceden Periscope ile yayın yapıp yapmadığını anlamanın basit bir yöntemi bulunmaktadır. O da, kullanıcının kalp sayısına bakmaktır. Bir Periscope kullanıcısının birden fazla kalbi mevcutsa, o kullanıcının daha öncesinde Periscope ile yayın yaptığını anlayabilirsiniz.

Ancak çok nadiren de olsa, daha önce yapmış olduğu yayınlara kalp gönderilmeyen kullanıcılarda olabilmekte.

Periscope Üyelik İşlemleri

Periscope üyelik işlemleriyle alakalı herhangi bir durum söz konusu değildir. Çünkü Periscope kullanabilmek için, bir Twitter hesabınızın olması yeterli olacaktır. Periscope uygulamasını, cihazınızın uygulama merkezinden indirdikten sonra açıp, mevcut Twitter hesabınızı bağlayarak, Periscope’u kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer ki, mevcut olarak bir Twitter hesabınızda bulunmuyorsa o zaman, Twitter’a üye olmanız gerekli bir durum olacaktır.

Periscope Profil Fotoğrafı ve Diğer Hesap Bilgileri Nasıl Değiştirilir?

Periscope uygulaması üzerinden yer alan hesabınız, Twitter hesabınızla bağlantılı olduğundan dolayı, Twitter sosyal medya sitesinde yer alan hesabınızdaki profil fotoğrafınız aynı şekilde, Periscope uygulamasında gözükecektir. Bundan dolayı da, Periscope kullanım ipuçları içerisinde yer alan hesap bilgileri değiştirme bölümünde, Twitter hesap bilgilerinizi değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *