N11 Toplu Ürün Yükleme Nasıl Yapılır?

N11 toplu ürün yükleme işlemleri özellikle site üzerinde ürün satışı yapacaklar için önemli bir konudur.

Günümüzde internet üzerinden satışlar oldukça yaygın olduğundan birçok firma popüler site üzerinden bayi satın alıyor ve ürünlerini buradan yüklüyor. Ancak bu sitenin kullanımı sırasında teknik bazı özellikler gerekebilmekte. Siz de bu ürünlerden satmak için teknik detaylara bakarak çözüm geliştirebilirsiniz.  Daha fazla ayrıntıya ulaşmak için birkaç adımı takip etmek yeterli olacaktır.

N11 Ürün Yükleme Nasıl Yapılır?

Eğer sizin de N11 üzerinde bir hesabınız varsa bunun için teknik açıdan yapılması gereken adımları takip etmeniz gerekir. Bir N11 satıcısı için düşünüldüğünde akıllarda birçok soru olduğu görülebilir. Satışın nasıl olacağı, ürün yükleme işlemlerinin detayları ve daha birçok konu önem kazanır.  Detaylı bir bilgilendirme olması bakımından şunlara bakmak gerekir:

  • N11’e toplu ürün yüklemek için öncelikle XML almak üzere bir firma gerekmektedir. Söz konusu XML’yi sağlayacak olan firmalardan birisi İnkjet’tir. İnternette bu ismi yazarak arama yapıldığında karşınıza çıkan sonuçlardan siteye giriş yapabilirsiniz. İnkjet sistemi size büyük avantajlar sağlar. Ancak bunun için N11 in kar marjlı xml linklerinden birinin seçilmiş olması gerekmektedir. Bir örnekle açıklamak gerekirse n11 ortalama komisyon oranı %15 olarak belirlenmiştir. Ancak siz kar marjı olarak % 20 ya da % 100 oranla ürünleri atabilirsiniz.  Yani siteye yükleme yaparken bu karları ekleyebilirsiniz. 
  • Sonrasında so.n11.com paneli üzerinden gerekli olan teslimat şablonunu girmek gerekmektedir.
  • Hesabım bölümüne gelinir ve teslimat bilgisi bölümünden yeni bir şablon eklemesi yapılır.
  • Sonraki aşamada inkjet sitesinin verdiği depo ve kargo seçeneği girişi yapılır.
  • Ürün yönetimi bölümüne gelinir ve toplu ürün yükleme yönetimi kısmına gelinir.
  • Bu aşamadan sonra yüklemeye başla bölümü tıklanır. İşlem başlatıldığında Xml yüklemenizi gerçekleştirmiş olursunuz.

Yükleme Bitince Ne Olur?

N11 toplu ürün ekleme işlemi bitince gelen sipariş inkjet sitesinde gönderilmektedir. Bu işlem bitince n11 üzerinden para alımı sağlanır. Yükleme ve satışlarla kısa sürede para kazanmaya başlarsınız. Ancak teknik açıdan sorun yaşarsanız, beklenmedik durumlar olursa bu halde de siteye doğrudan ulaşmanız önerilir.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *