N11 Toplu Ürün Ekleme

En yoğun kullanılan satış sitelerinden biri olan N11 için de birçok firma ürünlerini burada satmak üzere işlem yapmaktadır.

Bir firma olduğunuz düşünülürse kendi ürünlerinizi satmak için firmayı kullanmak gerekir. Yani yükleme yapmanız için belli bazı teknik bilgilere sahip olmak gerekmektedir. N11 toplu ürün ekleme işlemleri de bu noktada yapılması gereken bir teknik detaydır.

N11 Ürün Ekleme İşlemleri

Popüler e ticaret sitesi olan N11 üzerinde hesabınız varsa, bunu ürün satışı olarak değerlendirebilirsiniz. Teknik özellikler açısından birkaç işlemle sonuç alabilirsiniz.  N11 satıcısı için nasıl yükleme olacağının bilinmesi bir hayli önemli bir konudur. Genel fikir vermesi ve de para kazanma açısından şu işlemler olması gerekir:

  • Yükleme işlemi için öncelikli şart XML almaktır. Bunun için bir firma bulmanız gerekir.
  • N11’e toplu ürün ekleme işlemlerinde en iyi firmalardan biri İnkjet’tir ve bu size XML’yi sağlayacaktır. Yani firma buna odaklanmıştır. Eğer firmayı bulmakta zorlanıyorsanız bu halde internetten basit bir arama yapabilirsiniz.  Siteye dahil olunca da alınan sonuç N11 in kar marjlı xml linkleridir. İnkjet sistemi bu bakımdan avantaj sunar.
  • N11 ortalama komisyon oranı açısından %15 olarak belirlenen standart rakam vardır.  Siz kar marjı olarak düşünülürse yükleme yaparken %20 ya da %100 oranla satış gerçekleştirebilirsiniz.
  • So.n11.com paneli gerekli teslimat şablonu açısından önemli bir alandır. Bu kısmı değerlendirmek gerekir. Çünkü işlemler buna göre devam eder.
  • Bundan sonraki adım hesabım bölümüne gelinmesi ve teslimat bilgisi alanıdır. Yani önceki adımda seçilen şablon sonra eklenir.
  • İnkjet sitesinin verdiği depo ve kargo seçeneği giriş işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem de kazancınızın zeminini hazırlar.
  • Kargo ve depo alanı sonrasında ürün yönetimi kısmına gelmek ve toplu ürün yükleme alanına giriş yapmak gerekir.
  • Yüklemeye başla bölümü tıklandıktan sonra Xml yüklemeniz tamamlanır.

Ne Zaman Kazanırım?

Gelen sipariş N11 toplu ürün yükleme işlemi bitince inkjet sitesine gider. Müşterinin ödediği para, n11 üzerinden alınır. Bu şekilde yükleme ve sonra satış yapma ile para kazanma tamamlanır.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *