IP Adresi Üzerinden Bilgisayar Hacklenebilir Mi?

İnternet protokolü anlamına gelen IP adresi, her bilgisayarda bulunmaktadır. Peki bir cihazın ağa bağlı olması durumunda diğer cihazlarla veri paylaşımını sağlayan bu özellik hacklenebiliyor mu?

Hackleme İşlemi Nedir, Neden İhtiyaç duyulmaktadır?

Çağımızda hack işlemi çeşitli yollarla yapılmaktadır. Günümüz teknolojisiyle birlikte bilgiler ve işlemler bilgisayarlar aracılığıyla elektronik ortamdan yapılmaktadır. Yalnızca bireyler veya şirketler değil, ulusal ve uluslararası kuruluşlar ile devletler de bu şekilde işlem yapmaktadır. Hal böyle olunca bireyler daha güçlü hale gelmek adına birbirilerinin bilgilerine erişmeye başlamış ve hack kavramı ortaya çıkmıştır. Hack işlemini yapan bireylere yetenekli bilgisayar uzmanı anlamına gelen hacker denmeye başlanmıştır. Hack işleminin yapılabilmesinin çeşitli yöntemleri bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi ise oldukça güç olsa da IP adresi üzerinden bilgisayar hacklemektir. Peki IP adresi üzerinden bilgisayar nasıl hacklenir?

 

IP adresi ile Hack İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu işlemi gerçekleştirebilmek için ilk olarak karşı tarafın IP adresi biliniyor olmalıdır. Öncelikle cmd adı verilen komut sistemi ekranına girmemiz gerekmektedir. Bunun için başlat menüsünden çalıştıra tıkladıktan sonra cmd yazıp aratmamız yeterli olacaktır. Cihazınızda çalıştır kısmını göremiyorsanız başlat menüsündeyken cmd yazmanız sizi aynı ekrana ulaştıracaktır. Daha sonraki aşamada sızmayı sağlayacak komutlara değinelim. Komutlar kısmına net view\IP numarası yazılır. Bu komutla birlikte şayet sızmaya çalışılan bilgisayar paylaşıma açıksa tüm belgelere ulaşmanız mümkündür. Eğer açık değilse bilgisayara NULL olarak giriş yapmalısınız. Bunun için aynı komut ekranından net use \ ip numarası\ipc$ /u:”” “” aratmalısınız. Komut başarıyla tamamlandı şeklinde bir yazı ile karşılaştığınızda bilgisayara NULL olarak giriş yapmayı başardınız demektir. Bu komuttan sonra bilgisayardaki tüm paylaşımları görebilecek fakat NULL olarak giriş yaptığınız için işlem yapamayacaksınız. 

Sınırsız bir işlem yapabilmeniz için bilgisayara administrator şifresini bulmanız gerekir. Şifreyi de bulduktan sonra net use \IP numarası\ipc$ /u:”administrator” “şifre” yazılır. Bu komutla birlikte bilgisayarla yapılabileceklerin bir sınırı kalmamaktadır. Tüm bu işlemlerin ardından siyah dos ekranından kurtulmak içinse başlat/ayarlar/denetim masası/yönetimsel araçlar/bilgisayar yönetimini tıklamanız ve eylem menüsünden başka bilgisayara bağlan seçeneğine tıkladığınızda karşınıza çıkan pencereye yine IP numarası yazarak entera basarsanız bilgisayarı tamamen ele geçirmiş olursunuz. Ip adresi kullanılarak yapılan hack işlemiyle istediğiniz bilgisayara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Comments
  1. Internetin hackerlemek haaaa

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *