iOS 10 Nasıl Yüklenir?

Apple markasının cihazlarının güncellemesi için geliştirdiği son sürümlerden olan iOS 10 nasıl yüklendiğini bu yazımızdan takip edelim.

Apple markasının yeni güncellemelerini her sene eski bir modelini desteklememektedir. Bu yazımızda hangi cihazlara iOS 10 yüklenecek, iOS 10 nasıl yüklenir bu gibi sorulara cevap vereceğiz. 

iOS 10 Hangi Cihazlar İçin Uyumlu 

Öncelikle cihazınızın güncellemeye uyumlu olup olmadığını Ayarlar menüsü üzerinden kontrol edebilirsiniz. Fakat kontrol etmeyi bilmiyorsanız sizler için iOS 10 hangi cihazlarda uyumlu olduğunu belirteceğiz. Eğer cihazlarınız Iphone 5 ile Iphone 6S Plus, iPad Air ile iPad Pro, iPod Touch 5 ile 6 arasında değişmekteyse bu cihazlar yeni güncellemeyi desteklemektedir. Eğer cihazınızın Iphone 4 ve ya 4S ise cihazınız için iOS 10 uyumlu değildir. 

iOS 10 Güncellemesi Öncesinde Yedekleme İşlemi

Yeni güncellemeyi telefonunuza ve ya cihazınıza yüklemeden önce dosya ve belgeleriniz için yedekleme yapmanızda fayda olacaktır. Yeni güncelleme yüklemelerinde zaman zaman bazı sorunlar çıkabileceği için yedekleme yapmanız cihazınızın yararına olacaktır. Yedekleme işlemini tamamladıktan sonra güncelleme işlemine geçebilirsiniz. 

iOS 10 Güncelleme 

Güncelleme işlemi için öncellikle yedekleme işlemi yapılması tavsiye edilmektedir. Bu işlemi tamamladıktan sonra Ayarlar menüsüne tıklayın ve Genel sekmesini açın. Genel sekmesinde Yazılım Güncelleme seçeneğine giriş yapın. Bu sayfa da güncellemenin cihazınız için uyumlu olup olmadığını ve güncellemeye hazır olup olmadığını görebilirsiniz. Eğer cihazınız güncelleme için uygunsa güncelleme indirme işlemini başlatın. Bunun için cihazınızda yeterli hafıza sahip olmanız gerekmektedir. Eğer cihazınızda yeterli saklama alanı yok ise güncelleme işleminden önce mutlaka yeterli alan açmalısınız. Saklama alanını boşalttıktan sonra ise güncellemeyi indirmeye başlayabilirsiniz. Güncellemenizin indirilmesi tamamlandıktan sonra otomatik olarak güncelleme işlemi başlayacaktır. 

iOS 10 Otomatik Güncelleme

Gün içerisinde güncelleme için yeterli zamanınız yok ve cihazınızı kullanmanız gerekiyor ise Yazılım Güncellemesi sayfasına girerek Daha Sonra seçeneğini seçebilir ve güncellemeyi gece başlatabilirsiniz. Böylelikle gece yapılan güncelleme size zaman tasarrufu sağlamış olur. 

Bu adımlara dikkat ederek siz de iOS 10 güncelleme yükleme işlemini kısaca gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *