Instagram’da Reklam Verme Nasıl Yapılır?

Günümüzde sıklıkla kullanılan İnstagram dijital pazarlama üzerinde de yerini almayı başardı. Herkes tarafından kullanılan instagram aracılığı ile markanızı pek çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

İnstagram üzerinden reklam verme hizmetinden yararlanarak hedef kitlenize çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Televizyonda yayınlanan reklamların aksine sosyal medya üzerinden yapılan reklamlar çok daha akılda kalıcı hale geliyor. Milyonlarca kişi İnstagram üzerinden reklam veriyor. Birbirinden farklı reklam verme çeşitleri ile markalar yeni müşteriler arıyor. Etkileyici ve ilgi çekici bir tanıtım ile uygun fiyatlara sizde reklam verebilirsiniz. Sponsorlu reklamlarla markaların bilinirliğini de arttırabilirsiniz. 

Reklam Vermek Neden Önemlidir?

Instagram sponsorlu reklam hizmeti pek çok kişi tarafından kullanılıyor. Bu alanda reklam verebilmek için belirli hususları yerine getirmeniz gerekiyor. Reklam konusunda istenen özellikler açıkça sosyal medya adresinde belirtilmiştir. Çok geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden İnstagram hızlı bir şekilde büyümenize katkıda bulunuyor. Instagram uygulaması üzerinden reklam vermek için bir şirket olmanıza da gerek yoktur. İsteyen herkes bu platform üzerinden kolayca reklam verebilir. Günümüzde milyonlarca kişinin kullandığı instagram uygulaması büyük kitleler tarafından kullanılıyor. Bu ayrıcalıktan faydalanmak isterseniz sponsorlu reklamlara başvuru yaabilirsiniz. Yapılan araştırmalarda instagram reklamlarının çok daha etkili olduğunu kanıtlamıştır. 

Instagramda Reklam Modelleri Nelerdir?

İnstagram üzerinde iki farklı reklam verme seçeneği yer almaktadır. Reklam verme modelleri facebook reklam yöneticisi ve cep telefonu üzerinden gerçekleştirilir. Her iki reklam verme seçeneğinde de instagram işletme hesabı talep edilir. 

  • Instagram’da 30 saniye uzunluğunda reklam videoları yükleyebilirsiniz.
  • Reklam görsellerinin aynı formatta olma zorunluluğu da bulunmuyor.

Facebook ve Instagram’da çapraz reklam kampanyaları yapabilirsiniz.

Reklam hizmetinden her kullanıcı kolayca yararlanabiliyor. Reklam veren kullanıcı hesap eklememesi durumunda reklamlar gri renkte ekrana çıkar. Bu paylaşım üzerinden reklamlarınıza gelen beğenileri ve yorumları görme imkanını bulunmuyor. Verilen reklamlar diğer kullanıcıların takip ettikleri hesaplar üzerinden gösterilir. Reklam oluşturma sırasında farklı resim görsellerinden yararlanabilirsiniz. Diğer reklam uygulamaları gibi performans ölçüm sistemi de sosyal medya üzerinden yapılmaktadır. Bu yöntem sayesinde kolay bir şekilde ürününüze reklam yapabilirsiniz.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *