Instagram Paylaşımlarınızı Öne Çıkarmak için Harika İpuçları

0 190

Instagramda paylaşım yapmaktan daha kolay bir şey olamaz herhalde. Neticede, profilinizde bir resim veya video paylaşmak birkaç saniye ve üç tıklamanızı alıyor. Özellikle hikayeler bir çok kullanıcının düzenlenmiş instagram yayınının süslenmemiş panzehiri olarak görülüyor.

Bununla beraber, yanlış kullanıldığında, hikayeler, paylaşan kişi dışındaki herkesin kafasını karıştıran can sıkıcı ve çok uzun monologlar haline gelebilir. Gönderilerinizi diğerlerinin arasından sıyırıp öne çıkaracak en iyi İnstagram Hikaye ipuçları bu yazıda.

Instagram Hikayesi Nedir?

Hikayeler özelliğini (Snapchat ile başlayıp, hızla Facebook ve Instagram’a entegre edildi) hâlâ bilmiyorsanız, bilmeniz gerekenleri burada bulabilirsiniz.

Temelde Instagram hikayeleri, Instagram profilinizde 24 saat boyunca takipçileriniz tarafından görülebilen bir dizi fotoğraf ve video koleksiyonudur. 24 saat sonra hikaye kaybolur.

İnstagram hikayeleri bir çok amaca hizmet eder. Etkileyici bir instagram paylaşımının perde arkasını anlatabilir, bir tanıtım hakkında içeriden bilgi sağlayabilir veya hayatınızdaki bir olay hakkında ciddi bir gönderi yapmaya gerek kalmadan eğlenceli bir paylaşım yapmanızı sağlayabilir.

Hikaye paylaşmak kolaydır: instagramı açın, üst soldaki kamera simgesine tıklayın. Fotoğraf çekin, Gönder’e basın, daha sonra “Senin Hikayen”in yanındaki Paylaş’a tıklayın

Tabii ki kaçınmanız gereken Instagram hataları da dahil olmak üzere öğrenmeniz gereken daha bir çok şey var.

Bu Instagram Hikayesi ipucu herkes tarafından bilinse de, Instagram kullanıcı tarafından çoğunlukla gözardı edilir. Instagram Hikayeleri, Instagram paylaşımları kadar ciddi değildir ve düzenlenmemiş resim veya video paylaşmak için daha uygundur.

Ancak, sosyal medyada başarı elde etmek istiyorsanız, paylaştığınız her şeyin kitlenizin ilgisine değer olması gerekir.

İşte hızlı bir kontrol listesi:

Bunun yanında, Hikayelerin istediğiniz kadar resim ve video paylaşımına izin vermesi, çektiğiniz her fotoğraf veya videoyu paylaşmanız anlamına gelmez. Bütün hikayeniz iki ya da üç dakikadan fazla sürmemelidir – ve bu kesinlikle maksimumdur. Hikayeler takipçilerinizin, sosyal medyanızın perde arkasına hızlı ve nitelikli bir bakış atması için tasarlanmıştır; uzun yorumlar, bir blog yayınına veya YouTube videosuna daha uygundur

Instagram kullanıcılarının en büyük hatalarından biri, bir anlam ifade etmeyen hikayeler paylaşmalarıdır.Ama aynı zamanda kimsenin okumayacağı uzun açıklamalar yazmakla veya kimsenin dinlemeyeceği ses kayıtları koymakla zaman harcamak isteyemeyebilirsiniz.

Bunun yerine, Instagram her resim veya video için basit sticker seçenekleri sunuyor. Bu sticker’ları konumunuzu belirlemek, zaman damgası temin etmek, beraber olduğunuz kişileri etiketlemek, veya ilgili bir etiket koymak için kullanabilirsiniz.

Instagram Hikayelerini bir iki kelime ile ilişkilendirin “Yaz” ekranı(Hikayeler kamerasını açtıktan sonra sola kaydırın), böylece hikayenizi gören herkese anlamlı gelecektir.

Instagramın, özellikle hikayeler için bir ton güzel özelliği bulunuyor. Instagram hikayelerinin ana amaçlarından biri sosyal medyanızın daha kişisel ve eğlenceli bir tarafını göstermek olduğu için, bu özellikleri mümkün olduğunca sonuna kadar kullanmalısınız!

Harika Instagram Hikayeleri şunları içerir:

Bu Instagram Hikayeleri ipuçlarını eğlenerek keşfedin ve Instagram Hikayelerinizi öne çıkarın

Kullanıcıların Instagram Hikayenize katılımda bulunmasını sağlayacak kolay bir yol ise fikirlerini paylaşmalarını istemenizdir. Instagram, hikayenizi izleyen insanlardan yorum almanın iki kolay yolunu sunar.

İlk olarak bir oylama yapabilirsiniz. “Oy” sticker’ına tıklayın, sorunuzu yazın, daha sonra izleyicilerin seçmesi için iki seçenek girin. İnsanlar seçtikçe oylama devamlı olarak yüzdesini günceller.

Daha az kutuplaşma mı istiyorsunuz? O zaman kayan sticker kullanın. Sorduğunuz soruyu ve kaydırma butonunu etiketleyecek sticker’ı düzenleyebilirsiniz. İzleyiciler sorunuza reaksiyonlarının yoğunluğuna göre butonu kaydırabilirler.

Instagram Hikayelerinin olumsuz taraflarından biri, takipçilerinizin gönderilerinize herkese açık olarak cevap verememesidir. Bu oylama ve kayan butonlar eğlenceli olsa da, ayrıntıya izin vermezler.  Başarılı olan hesapların çoğu, özel mesajlarına gelen yanıtların ekran görüntülerini yayınlayarak bu eksikliği giderir.

Bu strateji Instagram hesabınızda bir topluluk oluşturmak için iyi bir yol olabilir – ancak takipçilerinizin kişisel alanlarına dikkat edin. Bir kullanıcının kullanıcı adını etiketlemeden veya bir ekran görüntüsünde tanımlayıcı bilgileri göstermeden önce sormak her zaman en iyisidir. Ayrıca, işaret aracını kullanarak herhangi bir tanımlayıcı bilgiyi de çekebilirsiniz.

Instagram, uygulamaya özgü birçok harika özelliğe sahiptir. Ancak, hikayelerinize, son 24 saat içinde telefonunuza kaydettiğiniz fotoğraflardan (veya fotoğrafların ekran görüntülerinden) ekleyebilirsiniz. Bu özellik kocaman bir olasılıklar dünyası açar, özellikle harika üçüncü parti Instagram uygulamaları ile eşleştirildiklerinde.

Instagram Hikayelerinde tek sınırınız yaratıcılığınız ve izleyicilerinizin dikkat süresidir. Hikayeler, hikaye anlatmanın ve bilgi paylaşmanın gerçek eşsiz yollarını sunarlar. Üçüncü parti uygulamalar ve düzenleme özellikleri istediğiniz etkiyi yaratmakta uzun bir yol katetmenizi sağlayabilir.

İlk bakışta reklam hilesi gibi görünse de Instagram Hikayeleri kullanıcılara ulaşmak için güçlü bir yoldur. İster Instagramda bir marka reklamı yapın, ister iş kurun isterseniz de kahvaltıda ne yediğinizi paylaşın, Instagram hikayelerini kullanmak takipçilerinizi diğer sosyal medya hesaplarınıza bağlamak için etkilidir.

İzleyenleri hikayeler aracılığı ile diğer sosyal medya hesaplarınıza yönlendirmekten korkmayın.

Mesela, bir röportajın perde arkasını gösterirken, izleyenlerden ürünü Youtube’dan incelemelerini söyleyebilirsiniz, blogunuzda yarışma yapıp, kupon kodu vererek özel bir siteye yönlendirebilirsiniz.

10.000’den fazla takipçiniz varsa(veya onaylı hesapsa) linki doğrudan hikayenizde paylaşabilirsiniz. Bundan daha az takipçiniz varsa, eski “bio’daki link” hilesini kullanabilirsiniz.

Instagram Hikayeleri ayrıca, beğendiğiniz diğer hesapların tanıtımını yapmak, bir tanıtım için ilgi çekmek veya izleyicilerin sizinle  daha fazla bağ kurmasını sağlamak için çok önemlidir.

Instagram ve Snapchat gibi platformlardaki hikayeler, sosyal medyadaki en büyük değişimlerden biri oldu.

Esneklikleri bunun kilit bileşenidir – kendi hikayelerinizi yapma şekliniz diğerlerinden tamamen farklı olabilir.

Bununla beraber, yaptığınızın işe yaradığından emin olmanız önemlidir. Instagram hikayenizi kimler görüyor gözlemleyin ve ulaşmak istediğiniz kitleye ulaşana kadar taktiklerinizi değiştirin.

Eğer hevesli bir Instagram kullanıcısı iseniz, benzersiz olma ihtiyacı her zaman mevcuttur. Çıkartmalar, GIF, yüz filtreleri ve diğerleri gibi birçok yerleşik araç benzersiz Instagram hikayeleri oluşturmanıza izin verir. Basit şeyleri biraz daha fark..

2016’da Instagram, Snapchat’den esinlenen bir özellik olan Hikayeleri tanıttı. 2018’de ise, Instagram Hikayeleri Snapchat’dan iki kat daha aktif kullanıcıya sahiptir. Hikayelerde bazı özellikler gözle görülebilir olsa da, diğerleri menüler veya jestl..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemizi Sosyal Ağlarda Paylaşın

Teşekkürler
close-link