Hootsuite Nedir? Nasıl Kullanılır?

Hootsuite ile sosyal medya hesaplarınızı tek bir merkezden kolay ve basit bir şekilde yönetebilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz.

Depolayıcı sosyal medya platformu olan Hootsuite nasıl kullanılır gibi soruların cevapları oldukça basit kullanımında bulunmaktadır. Sosyal medya mecralarındaki hesaplarınızı kolayca yönetebileceğiniz ve istediğinizde planlanan zamanda paylaşım yapabilirsiniz. Özellikle işletmelerin kullanımına uygun olan mecra, 50’den fazla sosyal medya platformunu bünyesinde barındırmaktadır. Bu platformlardan bazıları;

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Google+
  • Instagram
  • WordPress

Hootsuite Özellikleri

Birçok sosyal medya mecrasını birlikte kullanabileceğiniz Hootsuite özellikleri oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. İstediğiniz sosyal medya platformunda istediğiniz zaman için paylaşım ayarlaması yapabilirsiniz. Bunun yanında sosyal medya istatiksel raporlarını görebilirsiniz. Bu özellik ile hesaplarınıza giren kullanıcılar ile ilgili istatistikleri görebilirsiniz. Hangi saatlerde daha fazla giriş olduğunu, tıklama sayısını ve en çok etkileşime giren paylaşımınızı görebilirsiniz.

Hootsuite Nasıl Kullanılır?

Kullanımı basit ve pratik olan ortak sosyal medya platformu olan Hootsuite’in kullanımı oldukça kolay ve basittir. Öncelikle giriş yapmak istediğiniz sosyal medya hesabınız ile giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra menü kısmından yapmak istediğiniz tüm işlemleri yapabilirsiniz. Örneğin paylaşmak istediğiniz konu ile ilgili zamanlamada bulunabilirsiniz.

Yaptığınız işlemler ile ilgili istatistiksel bilgilere erişebilirsiniz. Bu sayede daha detaylı analiz yapabilir ve konulara göre hangi paylaşımınızın daha fazla etkileşime girdiğini veya hangi paylaşımın daha az etkileşim aldığını görebilirsiniz.

Üyelik İşlemleri

Tüm işlemleri yapmadan önce, Hootsuite üyeliği oluşturmanız gerekmektedir. Bu üyelikten sonra gerekli işlemleri yapabilirsiniz. 3 tip üyelik sistemi olan sisteme bu 3 tip üyelik tipinden birine girerek işlem yapabilirsiniz. Ücretsiz üyelikte 1 aylık kısıtlı bir deneme sürümü edinebilirsiniz. Diğer üyelik tipleri ise ücretli olarak işletmenizin ihtiyacına göre değişmektedir.

Genellikle işletmelerin kullanımına uygun olan platform sayesinde işletmenizin sosyal medya hesaplarınızı rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Bunun yanında sosyal medya hesaplarınızda yapılan işlemler ile ilgili istatistiksel raporlar alabilirsiniz. Sosyal medya ortak platformu olan Hootsuite ile dilediğiniz zaman dilediğiniz sosyal medya platformunda paylaşımda bulunabilirsiniz.

 

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *