Google’da Üst Sıralara Çıkmak İçin Püf Noktalar

Özellikle rekabetin çok fazla yoğun olması sebebiyle yapılan arama sonuçlarında Google’da ilk sırada çıkmak ilk sayfada görüntülenmek oldukça zordur.

Google’da yapılan arama sonuçlarında bütünüyle ücretsiz olan arama neticesinde hiç bir şahıs, hiçbir kimse veya firma size Google ilk sırada çıkmak konusunda garanti veremez.’’ Google çalışanlarının bu konuda yetkileri olsa bile bu garantiyi vermeye kimsenin imkanı bulunmamaktadır. 

Google’da Üst Sıralara Çıkmak İçin Neler Yapmalısınız?

Google’da ücretsiz olan arama sonuçları içerisinde, Google’da ilk sayfaya çıkmak için web sitenizin arama motorunda mutlaka ama mutlaka “Google Optimizasyonu” yapılmalıdır. Ardından ciddi ve kararlı bir şekilde çalışarak, büyük emekler harcanarak, sabırla devam ederek garanti olmasa da başarı elde etmek mümkündür. 

Arama Motoru Optimizasyonu uyguladıktan sonra yaptığınız işte, sitenizi sizinle aynı işi yapan ve rekabet içerisinde bulunduğunuz diğer şirketlerden farklı kılmayı başarabilirseniz web sitenizi daha ön sayfalarda veya daha üst sıralara taşıyabilirsiniz. Ancak şu gerçeği de hiçbir zaman unutmamak lazım ki; hiç bir site veya firma Google için ayrıcalıklı konumda değildir. Gerçekten kullanıcılarının bu konuda Google’ın en çok beğenilen taraflarından biri adaletli olmasıdır. 

Arama motoru optimizasyonu için bu alanda en popüler olan “Google Optimizasyonu”’dur. Bu işlem herkes tarafından yapılabilecek bir işlem değildir.  Google’da üst sıralara çıkmak için optimizasyon yapılmasının oldukça farklı yöntemleri ve püf noktaları vardır. Bu konuda da kendisini geliştirmiş ve devamlı araştırma içerisinde olan seo uzmanları  ile çalışmak en doğrusudur ama yine de çalışmayı tercih edeceğiniz SEO uzmanı hakkında yeterli miktarda araştırma yapmanızı öneririz.

Başarı Emek İster

Google’un gerçekten de ticari pazarlama konusunda ne kadar etkili olduğunu tartışmaya gerek yoktur. Tüm dünyada ve özellikle ülkemizde firmalar hedef arama kelimelerinde müşteri kitlesine diğer rakiplerinden daha önce ve ilk sırada ulaşmak amacıyla Google arama motorunda ilk sayfada bulunmak ve hatta ilk sırada görüntülenmeyi başarmayı istemektedirler. Arama motorları arasında, tüm dünya genelinde Google en popüler olanıdır. Bu yüzden firmalar, özellikle Google’da 1. Sayfada bulunmak için işini profesyonel olarak yapan SEO uzmanları ile çalışırlar. Ancak bu konuda başarı elde etmek sanıldığı gibi pek de kolay bir iş olmamaktadır. Başarılı bir arama motoru optimizasyonu ile başarıya ulaşmak için 6 aylık ile 1 yıl arasında bir çalışma yaparak ilk sayfaya çıkmak ve çıktıktan sonra da o yeri korumak gerekmektedir.

Açıkcası Google’da ilk sayfaya yada ilk sıraya çıkmak çok zor olsa bile gereken çaba gösterildiğinde asla imkansız değildir. Titiz bir SEO çalışması yaparak başarıya ulaşılabilir.

Adwords’un Önemi

Adwords reklam tanıtımlarını diğer mecralardan ayıran bazı özellikler vardır.

 .Sattığınız ürünlerin, bu ürünleri aramakta olan müşterilere ulaşmasını sağlar. 

.Sadece reklam tanıtımınıza ilgi duyan ve bu sebeple sitenizi ziyaret eden kişilere ücret ödersiniz.

.Küçük reklam tanıtım bütçesine sahipseniz bu şekilde de reklam tanıtımı verebilmeniz mümkündür.

.Reklamınızın verimlilik durumunu ayrıntılı olarak değerlendirebilirsiniz.

 

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *