Google Spam Şikayeti Nasıl Yapılır? Google Kopya İçerik Şikayet Etme Servisi

Google spam şikâyeti nasıl yapılabilir sorusu en çok yöneltilen sorular arasında yer almaktadır. Bu sorunu çözüme kavuşturmak için Google kopya içerik şikayet etme servisi kullanılmalıdır.

İnternet sitesi sahiplerinin özgün olarak hazırladığı içerikler, bazı kötü niyetli kişiler tarafından kopya edilerek kendi sitelerinde kullanılabilir. Eğer  internet sitesi sahipleri kendi hazırladığı özgün bir içerim başka sitelerde kullanıldığını görürse, Google spam şikayet hizmeti Üzerinden poppy içeriğin kullanıldığı internet sitesini şikayet edebilir. Bu işlem yapılmasının ardından Google arama motoru tarafından bu internet sitesi  mutlaka cezalandırılacaktır.

Google Spam Şikayeti Nasıl Yapılır?

Kopya içerik sorunu çok sık bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında vakit kaybetmeden kopya içerik şikayet servislerine bu durum bildirilmelidir. Böylece itina gösterilerek hazırlanan ve emek harcanan içeriklerin tutulmasının önüne geçilmiş olunur.

Kendi web sitelerinde kullanmış oldukları özgün içeriklerin başka internet siteleri tarafından kopyalanarak kullanıldığını fark eden kişiler, kendilerine ait bu özgün içerikleri kopyalayan kişilerin  yaptıklarının yanına kar kalmaması için, Google spam şikayet hizmetinden kolay bir şekilde yararlanabilirler. Bu hizmet kullanılarak kötü niyetli olan karşı tarafın copy içeri kullandığı için ceza almasını sağlayabilirler. Evvela  Google adresine giriş yaptıktan sonra;  sayfanın en alt kısmında yer alan Webspam bildir butonuna tıklanmalıdır. Açılan sayfada ilk alana içerikleri çalmış olan ve kendi sayfasında kopya içerik olan kullanmış olan internet sitesinin adresi yazılmalıdır. İkinci alanda ise,  kopyalanmış olan içerik eklenerek, isteğe bağlı olarak en son alana ek bilgiler yazılabilir. Daha sonra Webspam bildirme butonuna tıklayarak mevcut şikayet talebi Google spam şikayet servisine iletilir. Başvurunun değerlendirilmesinin ardından kopya içerik kullandığı için şikayet edilen internet sitesi Google arama motoru tarafından cezalandırılır. 

Google Spam Şikayet Bildirimi Neden Yapılmalıdır?

Kendi web sitesinde kullandığı özgün içeriklerinin çalındığını fark eden site sahipleri, vakit kaybetmeden kesinlikle Google spam şikayet bildirimi yapılmalıdır. Bu işlem yapılmazsa, kopya içerik yapan internet sitesi bu içerikler için daha önce index alabilir.  böyle bir durum söz konusu olursa özgün içeriğin asıl sahibi emek hırsızı pozisyonuna düşebilir ve ceza alabilir. Bu sebeple  kıble bir durum ile karşılaşmamak için dikkat edilerek düzenli şekilde içeriklerin kontrolü yapılmalıdır.  

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *