Google Blogger Nasıl Kullanılır?

Google Blogger Nasıl Kullanılır?

Blogger, popülaritesi mevcut içerik yönetim sistemi olarak bilinmektedir. İnternet teknolojisinin gelişim göstermesi ve farklı türde yazılımların oluşması ile birlikte sunulmuş hizmetler doğrultusunda birçok farklılık söz konusu olmuştur. Türkiye, her yeni bir günde farklı türden hizmetlerle tanışmakta ve bu hizmetleri aktif kullanmak için ise önemli adımlar atmaktadır. Google, internet teknolojileri arasında tüm dünya çapında ilk akla gelen kuruluş olmaktadır. Peki, Google Blogger Nasıl Kullanılır?

Zaman içinde insanların tümüne ücretsiz hizmetler sunulmaktadır. Bu doğrultuda farklı bir konumda ki firmaların en büyük projesi de hiç şüphesiz Blogger sistemidir diyebiliriz. Bu sunulan sistem, tamamen ücretsiz bir tür web sitesi oluşturabilme aracı olarak bilinmektedir.

Blogger Nedir?

Blogger sistemi, Google aracılığı ile ücretsiz sunulan ve gelişmiş bir İçerik yönetim sistemi olmaktadır. Ülkemizin genelinde birden fazla blogger bulunmakta ve bu sistemin kullanımı basit düzeyde olduğundan sayı gün geçtikçe fazlasıyla artış göstermektedir.

Blogger sistemi yardımıyla herkes bir web sitesine sahip olabiliyor. Google firmasının sistem içinde ücretsiz olarak sunmuş olduğu tema seçenekleri ile de anlık biçimde görsellik anlamında tam istediğiniz şekilde web sitesi oluşturabiliyorsunuz.

Blogger’ın Eksik Bir yanı Mevcut Mu?

Amatör şekilde çalışan sitelerde ciddi maliyet hususunda sizleri korumaktadır. Fakat blogger gibi hazır sistemlerde ki en büyük eksiklik kapalı kodlar olmasından ötürü bloggerı geliştirme veya özel tasarımlar oluşturmanın imkânsız olmasıdır. Sitenizden binlerce olacağını aklınızdan çıkarmayın. Yaptığınız iş doğrultusunda kararı siz vermektesiniz.

Google Blogger Nasıl Kullanılır?

Google Blogger Nasıl Kullanılır?

Blogger Ne İşe Yarar?

Blogger sisteminin tamamı ücretsiz şekilde sizlere web sitesi imkanı sunmaktadır. Tamamı ile Google hizmeti kapsamında olduğu için son derece kaliteli ve güvenilir bir sistemdir. Blogger oluşumunda ki asıl amaç da bunu kapsamaktadır.

Herkes web sitesi sahibi olsun ve internette paylaşımlar yaparak fayda sağlayabilsin amacı ile Google firması yetkilileri bu hususta çalışmalar yapmış ve sonucunda ise Blogger sistemini kurmuştur. Bu sistemde kayıt oluştururken sizlerden yalnızca mail adresi istemekte ve bu doğrultuda sizleri direkt olarak web sitesi kurulumunun ekranına yönlendirmektedir.

Faydalarını birkaç maddeyle sıralayabiliriz:

  • Blogger sisteminin içinde istediğin içeriklere sahip dilediğiniz temaları kullanarak web sitesini oluşturmanız mümkündür.
  • Bu sistem aracılığı ile online ortamda paylaşıma yönelen web sitelerinin sayısı da artış göstermektedir.
  • Sistemimiz bilinen bir blog sistemidir.
  • İçerisinde yazılarını yazarak paylaşım sağlayacağınız günlük olarak da kullanımı sağlayabilirsiniz.
  • Biraz zaman ilerledikçe Google adsense imkânı ile sistemde çok ciddi maddi gelirler elde edebilmektesiniz.

Belirtilen faydaları blogger sitenizde karşınıza çıkacak durumlardır. Kolay ve özenli kullanımlarda kaliteli bir siteye sahip olma imkânınız mevcuttur.

Google Blogger Nasıl Kullanılır?

Blog açma isteği olanlara her biri tam anlamıyla güvenilir iki farklı platform sunulmaktadır. Genellikle her iki blog sistemi de birbirine benzemektedir. Google tarafından ücretsiz şekilde sunulan Blogger Sistemi bu işe yeni giriş yapan kişilerce tercih ediliyor. Yeni adım atanlar bunu kullanarak kendilerini iyi ve kaliteli bir seviyeye taşıma imkânı buluyorlar. İşi devam ettirme isteği oluşanlar ise WordPress Sistemi’ni tercih etmektedir.

Blogger Sistemi İle Blog Kurulumu

Yeni başlayan kişilere Google tarafından sunulmakta olan blogger sistemi ücretsiz olmasından ötürü daha fazla tercih edilmektedir. Bu sistem içerisinde blog adresi uzantısı blogspot.com şeklinde olmaktadır. Kontrol sisteminin blogger’da olmaması ve blog sayfasını kapatıyor olabilmek sistemin dezavantajını oluşturmaktadır.

WordPress Sistemi İle Blog Kurulumu

Ücretli olan bu sistemde, SEO uyumluluğu, mobil uyumluluk, sosyal medya platformları ile entegre olabilme, hızlı açılabilme gibi çeşitli özellikleri sebebiyle ön plana çıkmakta ve bu nedenle dünyada bulunan pek çok kurum veya kişi tarafından da tercih edilmektedir.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *