En Çok Karşılaşılan İos 14 Hataları

En Çok Karşılaşılan İos 14 Hataları

Apple’in yeni sürümü olan İOS 14 gecen haftalarda kullanıcıları buluştu. Bu güncelleme ile birlikte ise bazı sorunlarda beraberinde geldi. İOS kullanıcılarının yeni sürümü yükleyerek güncellemeden sonra çeşitli hatalarla karşılaştığı görülüyor. Peki, bu sorunlar nelerdir, nasıl çözüm bulunabilir? Aşağıdaki listede sizler için en çok karşılaşılan ios 14 hataları neler olduğu ve çözüm yollarından bahsedeceğiz. Karşılaştığınız hataları buradan inceleyebilirsiniz. Ayrıca listede karşılaştığını hatayı göremiyorsanız yorum bırakabilir, bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Sıklıkla Karşılaşılan İOS 14 Hataları Nelerdir?

İos 14 beta sürümü Apple Beta Software programına kayıtlı kullanıcılar, program aracılığıyla ulaşılan en yeni İOS güncellemesi olarak biliniyor. İOS güncellemesi Beta olarak kullanım sağlıyor. İOS Beta programına kayıtlı olan İOS kullanıcıları yeni sürüm geldiği gibi yükleme imkânına sahip olmaktadır.

İos beta yeni sürümünün gelmesi ile birlikte kullanıcılar bazı sorunlarla karşılaşmaya başlamıştır. Bu sorunları ise,

  • OS 14 PiP Çalışmıyor Hatası Sorunu
  • iOS 14 Wi-Fi Sorunu
  • iOS 14 Varsayılan Uygulama Sorunu
  • iOS 14 Batarya Sorunu
  • iOS 14 Jailbreak Sorunu
  • iOS 14 Widget Ekleme Sorunu

Şeklinde sıralamak mümkündür. Önemli noktalardan biri telefonların yazılım güncellemesi alıp almaması gerektiğine, güncelleme alabilecek bir model olup olmadığına dikkat etmektir.

Daha açık belirtmek gerekirse en az IPhone 6 S modele sahip olmak gerekiyor. Ayrıca güncelleme yapacaklar için telefonu açıp kapatmak, mevcut beta profili varsa silmek ve ağ bağlantısı sağlayıp güncelleme işlemlerini gerçekleştirmek önemlidir.

En Çok Karşılaşılan İos 14 Hataları

En Çok Karşılaşılan İos 14 Hataları

İos 14 Pip Çalışmıyor Sorunu

PİP yani pencere içinde pencere özelliği İos yazılımına özel bir özelliktir. Bu özellik youtube videosu gibi çeşitli videolarda oynatma özelliği sağlamaktadır. Ayrıca belirli uygulamalarda çalıştığını unutmamak gerekir. Güncelleme sonrası pencere içinde pencere uygulamasının çalışmadığı görülebiliyor. Bu özelliğin aktif edilebilmesi için youtube aboneliğine sahip olmanız gerekmektedir. Premium özelliğine geçerek aradığınız uygulama seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

İos 14 Wifi Sorunu

İOS yükleyen kişilerden pek çoğunun karşılaştığı bir sorun olarak karşımıza çıkan wifi sorunu, kablosuz ağ bağlantısının sıklıkla kesildiğini ifade eder. Bu ağ bağlantılarının doğru bir şekilde çalışmadığını göstermektedir. Ayrıca cihazın ağa bağlanması normal bağlanma süresinden daha uzun olabiliyor ya da ağların okunmaması durumu ile karşılaşılabiliyor. Bu durumda ise yazılımın İOS 14.0.1 sürümünü yükleyerek sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz. Telefon İOS güncellemeniz yeterli olacaktır.

İos 14 Şarj Sorunu

İOS 14 hataları içerisinde yer alan sorunlardan biri de bataryaların yeterli bir şekilde çalışmamasıdır. Hızlı bir şekilde şarj alma ve çabuk bitme, şarj almama ya da şarjın çok yavaş olması gibi sorunlar batarya ile alakalı durumlardır. İOS kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı sorunlardan biri de budur.

İOS 14 sürümü ile de bu durum çözüm bulamıştır. Batarya ömrünün artması gerekirken azaldığını fark etmek kullanıcıları çözüm üretmeye sevk ediyor. Ayrıca bu sorun ile ilgili bazı kullanıcılardan batarya şarj dolum süresinin arttığı bazılarından ise azaldığı yorumu da gelmektedir.

Batarya sorunu ile ilgili yapılması gereken ilk adım cihazı sıfırlamak olabilir. Cihaz sıfırlandıktan sonra sorun hala devam ediyorsa batarya ömrünü arttırabilmek içi ayarlara girin, bu yönde bir güncelleme olabileceğini unutmayın. Bu yüzden cihazınızı güncel tutmaya çalışın.

İos 14 Widger Ekleme Sorunu

Araç takımları ya da diğer ismiyle widgetlar, İOS ara yüz kullanımında önemli bir yere sahiptir. Kullanışlılık ve işlev için farklı alternatifler sunan widget özelliğinin yeni sürüm ile sorun verdiği görülmektedir. Widget sorunu için iOS 14.0.1 sürümü eklenmelidir. Bu sorun çözüme kavuşturulmuş olup güncelleme ile ekleme yapabilirsiniz.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *