En Çok Görülen İos 14 Hataları

En Çok Görülen İos 14 Hataları

Apple firmasının geçen günlerde yaptığı çevrimiçi etkinlik dahilinde kullanıcıların yeni bir sürüm ile tanıştırılacağı açıklandı. IOS işletim sisteminin yeni sürümü olan 14, tüm kullanıcılara açık bir şekilde sunuldu ve indirilmeye hazır olduğu konusunda açıklama yapıldı.

IOS 14’ün beta sürümünden beri var olan bazı sorunların yeni sürümde de ortaya çıktığı görüldü. En çok görülen İos 14 hataları ve çözümleri ile kullanıcıların bu sorunlarla başa çıkmaları sağlandı. En çok görülen hatalardan bir tanesi olan WiFi bağlantısının devamlı kesilmesi gibi sorunlar üzerine, Apple firması bunların çözümüne ilişkin bazı açıklamalarda bulundu.

İos 14 İndirme Hatası ve Çözümü

En çok görülen İos 14 hatalarından bir tanesi indirme hatasıdır. Birçok kullanıcının yeni sürümü cep telefonuna ya da tablete indirmek istemesi sonucu bazı sorunlarla karşılaştığı bilinen bir gerçektir. Bazı kullanıcılar ise güncellemenin kendilerine gelmediği konusunda şikayette bulunmuşlardır. Bu sorunun çözümü için öncelikli olarak cihazın güncelleme listesi içerisinde yer alıp almadığı kontrol edilmelidir.

Apple, iPhone 6S ve sonrasında çıkarılmış olan cihazlar için IOS 14 sürümünü indirmeye tabi tutmuştur. Daha önce çıkarılmış olan cihazlara yeni sürüm gelmeyecektir. İndirme işleminin ardından yükleme sorunu ile karşılaşmamak için öncelikle cihazın kapatılıp açılması ve varsa beta sürümünün silinmesi gerekir.

İos 14 Widget Ekleme Hatası ve Çözümü

İos 14’te karşılaşılan hatalardan bir tanesi Widget ekleme hatasıdır. Araç takımları olarak da bilinen Widget’lar, cihazın ana ekranında yer alır. Bazı kullanıcıların indirdikleri sürümlerde araç takımlarını göremedikleri şeklinde şikayetler gelmiştir. İos 14 sürümünün beta dosyasında da bu şekilde bir soruna rastlanmıştır.

Tam sürümünde de bu sorun ile karşılaşmak istemeyen kullanıcıların, yeni güncellemeyi doğru adımları izleyerek kurmaları gerekir. Beta sürümünden sonra gelen şikayetler üzerine Apple geliştiricileri tam sürümde bu sorunu çözerek kullanıcıların bilgisine sunmuştur. Widget eklemek için gereken adımlar eski sürümlerde olduğu gibi takip edilerek cihazın ana ekranına yerleştirme yapılabilir.

En Çok Görülen İos 14 Hataları

En Çok Görülen İos 14 Hataları

İos 14 Pip Hatası ve Çözümü

İos 14 sürümünde en çok görülen hatalardan bir diğeri Pip hatasıdır. Pencere içinde Pencere olarak bilinen Pip, ana ekranda çeşitli uygulamaların çalışmasına olanak tanır. Aynı anda Youtube ve Twitter uygulamalarının kullanımı şeklinde örnek verebilmek mümkün olur. Bazı kullanıcılar İos 14 sürümü ile beraber çeşitli uygulamalarda bu özelliğin çalışmadığına dair bilgilendirmede bulunmuştur.

Youtube başta olmak üzere birçok uygulamanın bu özelliğin kullanılabilmesi için ücretli abonelik istedikleri bilinir. Eğer bu uygulamalara ücretli abonelik açılmazsa, İos 14 sürümü içerisinde Pip özelliğinden yararlanabilmek mümkün olmaz. Youtube uygulaması dahilinde bu özelliği kullanmak isteyen iPhone kullanıcısının, Youtube Premium özelliğini aktif etmesi gerekir.

Diğer İos 14 Hataları

İos 14 içerisinde en çok görülen hatalar arasında Wifi sorunu yer alır. Kablosuz ağ bağlantısının sık sık kesildiğinden şikayetçi olan kullanıcılar bu sorunu çözebilmek için İos 14 tam sürümünü indirmelidir. Beta sürümünde yer alan bu sorun, tam sürüm ile beraber çözüme kavuşturulmuştur.

Diğer İos 14 hataları içerisinde;

  • Varsayılan uygulama sorunu
  • iPhone 7 kamera sorunu
  • Batarya sorunu
  • Jailbreak sorunu gibi etmenler yer alır.

Varsayılan uygulama hatasını alan kullanıcılar tam sürümü indirerek bu sorundan kurtulabilir. iPhone 7 model cep telefonu kullanıcılarının İos 14 beta sürümünde şikayet ettikleri hatalardan bir tanesi kamera uygulamasına giriş yapıldığında siyah bir ekranın görülmesiydi. Bu sorun da İos 14 tam sürümü ile beraber çözüme kavuşturulmuştur.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *