Dokümanları Pdf'e Programsız Dönüştürme

Dokümanları Pdf’e Programsız Dönüştürme

Teknoloji dünyası içerisinde birçok dokümana sahip olmaktayız. Bu dokümanlar gerek iş hayatımızda gerekse okul hayatımızda sıklıkla kullanacağımız materyalleri içermektedir. Dokümanların kullanımında önemli noktalardan biri de Pdf’e dönüştürülme durumları olmaktadır. Bu konuda gerek uygulamalardan yardım alınabildiği gibi gerekse uygulaması dönüşüm işlemleri gerçekleştirilir. Peki, Dokümanları Pdf’e Programsız Dönüştürme Nasıl Yapılır?

Günlük hayatımıza sıklıkla kullandığımız birçok uygulama dosyasının Pdf’e dönüştürülmesi gerekebilir. Bu noktada uygulamaya ihtiyaç duymadan bu işlemleri gerçekleştirebilmek kullanıcılara kolaylık sağlayacaktır. Bu yazımızda sizlere Önemli dosyalarınızı nasıl ayarlayabileceğinizi ve dokümanları pdf’e programsız dönüştürme ile ilgili detaylı bilgiler sunacağız. Gelin yazımızı birlikte inceleyelim.

1. Telefonda Bir Dosya Pdf’e Nasıl Dönüştürülür?

Teknoloji dünyası içerisinde dizüstü bilgisayarlar kadar telefonların da önemli bir yeri vardır. Bilgisayarlar üzerinden açılım yapılabilen birçok uygulama artık akıllı telefonlarımıza da bulunmaktadır. Bu durum dosyaların depolanması ve dönüştürülmesi işlemlerinde hem telefon hem de laptop kullanmamıza sebep olmuştur.

Cep telefonu ürünleri içerisinde ise birçok belge pdf dosyasına dönüştürülebilir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken nokta ise telefonunuzun ios ya da android olması durumudur. Cep telefonlarında indirilen birçok uygulama ile pdf dönüşümü sağlanabilir. Bu konuda dâhili bir uygulama bulunmamaktadır. Bu uygulamalar ücretsiz olup telefonunuzla uyumlu şekilde çalışabilir. Google play hizmetleri ücretinden erişebileceğiniz Print to Pdf, Powerpoint to Pdf gibi uygulamalarla belgenize uyumlu dosya için uygulamaya erişebilirsiniz.

2. Screen Shot Kayıtları Nasıl PDF’e Dönüştürülebilir?

Telefon üzerinde kullanılan pek çok uygulama bulunmaktadır. Bu noktada belgelerin pdf e dönüştürülmesi de önemli bir yere sahiptir. Telefon depolama alanı içerisinde birçok farklı belge türü vardır. Bunlardan biride genelde JPEG uyumlu olarak çalışan görseller olmaktadır. Screen shot dosyaları ise telefonun görüntülü alma ayarı ile sağlanır.

Bu görselleri pdf dosyasına çevirebilmek için ise Pdf Printer uygulaması kullanılabilir. Ayrıca herhangi bir dosyanın ayarlar kısmından yazdır butonuna tıklayarak pdf dönüştürme imkânı mevcuttur. Bu görsellerin ayarlar butonunda bulunan sanal Pdf yazıcılar olarak ifade edilebilir.

Dokümanları Pdf'e Programsız Dönüştürme

Dokümanları Pdf’e Programsız Dönüştürme

3. Cep Telefonlarında Pdf Dosyası Özellikleri Nelerdir?

Kullandığımız cep telefonları ile ilgili merak edilen birçok nokta bulunmaktadır. Bu açıdan pdf dönüştürücüler önemli bir yere sahiptir. Öncelikli olarak cep telefonlarında pdf’in nasıl açılabileceğinden bahsedebiliriz. Pdf dosyasını dosyalar içerisinde bulduktan sonra cihaz içinden dosya yönetici uygulaması çalışır. İndirilenler klasöründen dosyalar bulunduktan sonra açabilmek için pdf dosyalarına girilir.

  • Bir diğer önemli nokta ise pdf dosyasına nasıl yazı yazılabileceğidir.
  • Dosyayı bulduktan sonra araçlar butonuna geçme
  • Araçlardan sonra pdf i düzenle
  • Metin ekleyi seçme
  • Eklenmek istenen metin butonunun boyutunu ayarlama ve metni sürükleme

Şeklinde ifade edebiliriz. Belgenin gerek yazıya dönüştürülmesi gerekse pdf yapılmasında önemli noktalar arasında sayılabilir. Dosyaların düzenlenmesi işlemlerinde dikkate alınması gereken aşamalardır.

4. Dokümanlar Pdf ‘e Uygulamada Olmadan Nasıl Dönüştürülebilir?

Cep telefonları ve dizüstü bilgisayarla açıdan merak edilen bir başka nokta ise pdf uygulaması olmadan dönüşüm aşamalarının nasıl gerçekleştirileceğidir. Bu noktada gerek telefon gerekse laptoplar için özel uygumlalar mevcuttur. Ancak depolama alanı sorunu olanlar ya da indirmekle ilgilenmeyenler için dönüşüm yapabilmek zor değildir.

Pdf e dönüştürme aşamalarını ise;

  • Hazırladığınız dosya dokümanını açma
  • Dosya için farklı kaydet deme
  • Kayıt türü seçimi kısmına pdf dosyası olanı seçme
  • Bulduğumuz uzantıdan sonra kaydet kısmına geçme
  • Son aşamada boyut değişikliği yapmak isterseniz “en iyi duruma getir” kısmından ayarlama

Şeklinde açıklayabiliriz. Bu noktada daha fazla sorunuz varsa https://ekimnet.com/ Sitesi olarak bizlerle iletişime geçebilir, merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

 

 

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *