Combofix Nasıl Kullanılır

Virüs ve malware temizleme programı olan Combofix kullanımı kolay ve alanında en iyi virüs temizleme programı durumdadır.

Virüs ve malware temizleme programı olan Combofix bu alanda yazılmış en iyi programları başında gelmektedir. Combofix kullanımı oldukça kolay bir virüs temizleme programıdır. Birçok programın silemediği exe, virüs, reklam yazılımları ve bunlara benzer kötü niyetli yazılımları rahatlıkla silebilmektedir.

Combofix ile sadece bilgisayarınızı değil, aynı zamanda bilgisayarınıza bağlanabilen tüm cihazları da temizleyebilirsiniz. Diğer programlar gibi sürekli çalışmamakta olan program, diğer programların silemediği virüsleri temizlemek için veya bilgisayarınıza virüs girdiği zaman manuel olarak çalıştırılmaktadır.

Nasıl Kullanılır?

Combofix virüs temizleme işlemi oldukça basit bir şekilde yapılmaktadır. Bu işlemler sonucunda bilgisayarınızı temizlemiş olacaksınız. Programı çalıştırdığınızda aynı zamanda tüm bellek ve diskleri de temizlemektedir. 10 dakika gibi bir sürede bilgisayarınızı temizleyebilirsiniz.

Program tamamen ücretsiz bir şekilde sunulmaktadır. Yaklaşık boyutu 5 mb civarındadır. Taşınabilir olduğu için kurulum gerektirmez. Bu nedenle kullanım kolaylığı daha ilk aşamada anlaşılmaktadır. Programı indirip yönetici olarak çalıştırmanız yetecektir.

Kullanımı Nasıl?

Basit arayüzü ile kullanımı oldukça kolaydır.

 1. Çalışan tüm programların kapatılması gerekmektedir.
 2. Program geçici süre ile internet bağlantısını kesecektir.
 3. İndirdiğiniz programın üzerinde sağ tıklamalısınız.
 4. Yönetici Olarak Çalıştır diyerek programı açmalısınız.
 5. Program çalışmaya başladıktan sonra kısa bir yükleme ekranı çıkacaktır.
 6. Yaklaşık 10 dakika sürecek tarama sayfası açılır.
 7. 10 dakikalık tarama bittikten sonra bilgisayarınız yeniden başlatılır.
 8. Yapılan tarama işlemi ile ilgili rapor .txt dosyası ile size sunulur.
 9. Sunulan bu raporda hangi dosyaların silindiği size bildirilir. 
 10. Ancak indirilen program ile sadece bir kere tarama işlemi yapılabilmektedir.
 11. Tekrar taratmak istediğinizde bilgisayarınıza yeniden indirmeniz gerekmektedir.

Kolay kullanımı ve kesin sonucuyla, program kendi alanında ilk sıralarda yer almaktadır. Bu nedenle kullanıcılar tarafından oldukça ilgi görmektedir. Ayrıca internet bağlantısını kesmesi ile virüs programının internet ile tüm bağlantısını keserek işlem yapmasını engellemektedir. 

Ücretsiz ve ufak boyutlu oluşunun yanında kalıcı çözümler sunması programı vazgeçilmez kılmaktadır. Combofix virüs silme işlemi ile bilgisayarınızı her zaman temiz ve virüssüz çalıştırabilirsiniz.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *