Bedava Programları İndirirken Dikkat

İnternet üzerinde ihtiyacımızı karşılayacak yüzlerce ücretsiz program bulunmaktadır. Ancak bedava programları indirirken dikkat etmemiz gereken çeşitli hususlar bulunmaktadır.

İnternette Yüzlerce Bedava Program Bulunmaktadır

İnternet araştırma yapmak, alışveriş yapmak, başka kullanıcılarla iletişime geçmek ve bunun gibi onlarca avantajı beraberinde getirdiği gibi bedava program indirmek gibi bir hizmeti de kullanıcılarına sunmaktadır. Teknolojinin gelişmesi internet ağını geliştirmiş ve bu durum da internet kullanıcılarının artmasına, dolayısıyla her işlemin internet üzerinden gerçekleştirilebiliyor olmasına vesile olmuştur. 

İnternet üzerinde ücretli ve ücretsiz olmak üzere binlerce program bulunmaktadır. Bahsi geçen bu programlar bilgisayarı başlangıç seviyesinde kullanan kullanıcılardan tutun da profesyonel bilgisayar kullanıcılarına kadar hemen hemen herkese hitap edebiliyor niteliktedir.

 Bilgisayarı satın aldığımız zaman elbette belirli programlar cihazda yüklü olmaktadır ancak mevcut programlar tam olarak ihtiyaçlarımızı karşılamaya yetecek sayıda ve düzeyde olmamaktadır. Bu durum ise kullanıcıları ücretsiz program indirme ya da program satın almaya itmektedir. Bedava program indirebilmek takdir edersiniz ki büyük bir şanstır. Ancak bedava programları indirirken dikkat edilmesi gereken çeşitli hususlar vardır. 

Bedava Program İndirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bedava program indirirken nelere dikkat edilmesi gerektiği kısmına geçmeden önce, dikkat etmediğimiz takdirde nelerle karşılaşabileceğimize kısaca değinecek olursak ilk etapta cihaza virüs bulaşma ihtimalinin olduğunu belirtmekte fayda var. Buna ek olarak dikkat etmemeniz durumunda dolandırıcılık olayları ile de karşı karşıya gelebilirsiniz. Bir anlık ihmalkârlık, bedava program indireceğim derken büyük sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir.

Bedava program indirirken size vereceğimiz ilk tavsiye, program indirmeden önce güvenilir yazılımcı listelerini incelemeniz ve listede yer alan programlar arasından seçim yapmanız doğrultusunda olacaktır. Ayrıca bildiğiniz geliştiricileri tercih etmeniz de yine bu konuda yararınıza olacaktır. 

Program hakkında yazılan yorumlar, çoğunlukla indirmeyi düşündüğünüz program hakkında genel bilgi vermektedir. Bu kısımları okumayı ihmal etmeyin. Öte yandan, bedava indireceğiniz programlardan zarar görmemek için sanal makine yazılımlarını denemenizde fayda görmekteyiz. Tüm bunlara ek olarak programın yüklenme süresi de ziyadesiyle önem arz etmektedir. İndirmeyi denediğiniz programın inmesi uzun sürüyorsa farkında olmadan ek yazılım ve reklam yazılımı da yüklüyor olabilirsiniz.

Son olarak, antivirüs programları kullanın. Belki de bu, ücretsiz yazılım indirirken en önem vermeniz gereken noktadır. Görüldüğü üzere bu basit yöntemlerle gönül rahatlığıyla ücretsiz program indirebilirsiniz. 

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *