Arabalarda usb okunamadı hatası çözümü resimli

Arabalarda usb okunamadı hatası çözümü . Bu konuyu sizler için ele aldım. Kendi başıma da gelen bu olayın çözüm yolunu sizlere anlatmak istiyorum. Aracınızda bulunan teybin usb giriş (flash bellek) bölümüne taktığınız usb diskinden hata alıyor yada teybiniz usb diski okuyamıyorsa ozaman usb diskinizde ( flash bellek) partition hatası vardır (şayet bozuk değilse)

Öncelikle usb belleğimizin sağlam olduğunu anlayalım, bunun için bir bilgisayara takarak çalışıp çalışmadığını görelim. bir sonraki kontrolümüzde teybin başka flash bellekleri çalıştırıp çalıştırmadığını kontrol edelim bu sayede usb girişini de kontrol etmiş olalım.

Arabalarda usb okunamadı hatası çözümü için

Özetle usb belleğimiz sağlam ve teyp usb girişi de sağlam ise usb belleği taktığımızda hata yada usb okunuyor ekranında takılı kaldıysa teybimiz ozaman usb diskimizdeki partition hatası yüzünden bu duruma mağdur kalıyoruz. Müzik dinleyemiyorsanız aşağıdaki adımları sırasıyla yaptıktan sonra, herhangi bir sorun olmadan usb (flash bellek) belleğinizden müzik dinleyebileceksiniz.

Tüm ekranlı ekransız teyplerde bu duruma sıklıkla karşılanmakta.

Öncelikle usb belleğiniz bir bilgisayara takın ve tekrardan biçimlendirme yapın FAT32 ile.

böyle bir biçimlendirme yaptıktan sonra flash belleğiniz içerisine müzik atarak deneme yapabilirsiniz. Şayet bu durum sonucu hala usb den müzik çalmıyorsa diğer adıma geçelim. Bu adımda daha gelişmiş bir format atarak ona yeniden hayat veriyoruz. Dilerseniz başlayalım.

Arabalarda usb okunamadı hatası çözümü için aşağıdaki işlemleri sırasıyla yapalım.

 1. Öncelikle usb belleğimizi bilgisayarımıza takalım.
 2. bu adımda ise bilgisayarımızın masaüstü ekranının sol alt tarafından bulunan arama simgesine tıklayalım
 3. açılan ekrandan cmd yazıp enter’a basalım
 4. Burada karşımıza çıkan Komut İstemi adında bir seçenek gelecek
  Arabalarda usb okunamadı hatası çözümü

  Komut İstemi menüsünün üzerine mause ile gelerek sağ tıkladıktan sonra, açılan menü listesinden Yönetici olarak çalıştır diyerek cmd ekranına girelim.

 5.  Açılan Komut İstemi penceresinde ilk olarak, DISKPART yazdıktan sonra Enter’a basıp DISKPART programını çalıştırıyoruz.
 6. sonrasında list disk yazıp Enter’a bastığımızda, bilgisayara bağlı olan diskler listelenecek.
 7. Formatlamak istediğiniz diski, numarasına göre (ben burada ‘Disk 3’ için işlem yapacağım) ‘select disk 3’ komutunu yazdıktan sonra, Enter’a basıyoruz ve işlem yapacağımız diski seçmiş oluyoruz.
 8. Format işleminden önce clean komutunu yazıp, Enter’a basarak diski temizliyoruz.
 9. Daha sonra diski bölümlüyoruz. Burada yaptığımız işlemde diskin tamamını kullanarak 1 tane disk bölümü oluşturuyoruz. Bunun için create partition primary komutunu giriyoruz.
 10. Daha sonra oluşturduğumuz bölümü seçmek için select partition 1 komutunu giriyoruz ve Enter’a basıyoruz.
 11. active komutunu girip Enter’a basıyoruz ve oluşturduğumuz disk bölümünü aktif ediyoruz.

Disk bölümünü aktif ettikten sonra FAT32 dosya sistemi ile diski formatlamak için format FS=FAT32 quick komutunu yazdıktan sonra Enter’a basıyoruz (NTFS dosya sistemi ile formatlamak isterseniz format FS=NTFS quick şeklinde komut girmelisiniz). Formatlama işleminde diskiniz için etiket de belirlemek isterseniz, yukarıdaki komuta label= Etiket Adı ( F gibi ) parametresini ekleyebilirsiniz.

işlem bu kadar artık aracınızda flash belleğiniz çalışır durumda. şimdi flash belleğinize müzikleri atın keyfinize  bakın.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *