App Store’dan Nasıl Para İadesi Alınır?

App Store’dan yanlışlıkla satın aldığınız uygulamalar için nasıl para iadesi alınacağını bu yazımızda inceleyelim.

Bazen yanlışlıkla aldığımız uygulamaların App Store’dan para iadesini alabilme hakkına sahibizdir. Peki bu hakkı nasıl kullanabiliriz? 

App Store Nedir?

App Store, İphone marka telefonların uygulama veya oyun satın aldığı telefon sistemi markasıdır. Apple markasına özel uygulamaların bulunduğu gibi tüm telefon cihazlarına uygun uygulamalar ve oyunlarda bulunmaktadır. App Store’da ücretli uygulamalarda bulunmaktadır. Kredi kartınız ile ücretli uygulamaları satın alabilirsiniz. Yanlışlıkla aldığınız uygulamalar için de App Store para iadesi seçeneği sunmaktadır. Buna göre siz de para iadesi seçeneğinden güvenli bir şekilde para iadenizi alabilirsiniz. Fakat para iadesi aldığınız uygulamayı bir daha satın alamazsınız.  

App Store’da Para İadesi

Apple markası yanlışlıkla alınan uygulamalar için para iadesi seçeneğini sunmuştur. Genellikle çocuklar App Store’dan yanlışlıkla oyun veya uygulama satın alabiliyorlar. Bu durumda ise Apple ebeveynlerin mağdur olmaması için Sorun Bildir özelliğine Para İadesi seçeneğini de eklemiştir. Böylelikle Apple kullanıcıları App Store’dan yanlışlıkla satın alınan uygulamalar için para iadesi teklif edebilmektedirler. Tarayıcınızdan Apple sayfasına giriş yapınız. Daha sonra açılan sayfa da İcloud hesabınızı ve şifrenizi girerek İcloud hesabınıza giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra Apple Sorun Bildir butonunu göreceksiniz ve butona tıklayın. Apple kimliğiniz ile giriş yaptığınız için App Store’dan satın almış olduğunuz bütün uygulamaları ve oyunları liste halinde göreceksiniz. Daha sonra bu listeden Para İadesi almak istediğiniz uygulamaya tıklayın ve bu uygulama için Sorun Bildir butonuna basınız. Bu butona bastıktan sonra karşınıza çıkan Sorun Seç sekmesinden Para İadesi seçeneğini tıklayın. Daha sonra karşınıza çıkan “Bu sorunu açıklayın” kısmına İngilizce olarak o uygulama için para iadesi istediğinizi yazmalısınız. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra Apple para iadesi için size 15 gün içerisinde dönüş sağlamış olacaktır. 

Apple markası App Store para iadesini gerçekleştirdikten sonra aynı uygulamayı aynı kullanıcı için tekrar satışa sunmamaktadır. Bu yüzden iade istemeden önce dikkatli düşünmenizde fayda olacaktır. 

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *