Android’den Mutlaka Silmeniz Gereken Virüslü Uygulamalar

0 145

Güvenlik firması Check Point’in “SimBad” olarak adlandırdığı AdWare, bir arka kapı yaratır ve yaratıcısına TechCrunch’a göre ek programlar yüklemesine izin verir. Firma, güvenlik açığını Google’a bildirmiş ve uygulamaların tümü Google Play Store’dan kaldırılmıştır. Ancak bu uygulamalar yüklü ise telefonlarınızdan silmek hala sizin sorumluluğunuzda.

Check Point, virüslü uygulamaların her biri için adları, dosya adlarını ve yükleme sayısını içeren uygulamaların listesini yayımladı. Virüslü uygulamaların içerikleri ​​rastgele telefon uygulamalarından, kamera efektlerine kadar uzanıyor ve etkilenen uygulamaların çoğu oyun gibi görünüyor. Her biri en az 5.000.000 kez indirilen en popüler 14 uygulamadan 13’ü oyun:

Kötü amaçlı yazılımların, fidye yazılımlarının ve hack saldırılarının ne sıklıkta olduğunu göz önüne alarak, Android telefonunuzu hangi anti-virüs ile koruyarak güvenilir ve verilerinizi güvende tutacağınız sistemi nasıl sağlayacağınızı merak ediyor ..

Bu uygulamalardan herhangi birini indirdiğinizi tespit ederseniz, telefonunuzu Güvenli Modda yeniden başlatın. Adım adım Güvenli Mod’a yeniden başlatma işlemi modele göre değişir, ancak en yaygın yöntem fiziksel güç düğmesine bastığınızda görünen ekrandaki “Kapat” seçeneğine uzun basmaktır.

Güvenli Mod’dayken, Ayarlar menüsüne gidin ve telefonunuza yüklenen her uygulamanın bir listesini bulmak için Uygulamalar’a dokunun. Virüslü uygulamayı silin ve tanımadığınız diğer uygulamaları kontrol edin. Kötü amaçlı yazılımlar genellikle ana ekranınızdan kaldırılarak gizlenir, bu nedenle bilmediğiniz bir ad veya simgeye sahip bir uygulama varsa, arka kapıdan yüklenmiş olabilir.

Bu uygulamalardan herhangi birini indirmiş olsanız da olmasanız da, telefonunuzun güvenli olduğundan emin olmak için bazı virüs tarama yazılımları indirmek de iyi bir fikirdir.

Google’da Android güvenlik uygulamalarını aradığınızda, bir ton antivirüs ve kötü amaçlı yazılım karşıtı uygulama listesi görürsünüz. Güvenliğinizi artırabilecek tonlarca uygulama var. Android’de şu anda mevcut olan en iyi güvenlik uygulamaları liste..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemizi Sosyal Ağlarda Paylaşın

Teşekkürler
close-link