Alanında En iyi ve En Popüler 60 Wordpress Teması

Günümüzde en popüler içerik yöneticisi olan Wordpress yazılımı dünyadaki web sitelerinin yüzde 33.8’i tarafından kullanılıyor.

Alanında En iyi ve En Popüler 60 Wordpress Teması
Alanında En iyi ve En Popüler 60 Wordpress Teması

Alanında En iyi ve En Popüler 60 Wordpress Teması

(CMS pazar payı oranı: %60.6) Global haber sitelerinden ünlülerin bloglarına kadar dünyanın en popüler 10.000 web sitesi de WordPress kullanıyor. 57 farklı dilde hizmet veren WordPress, kişisel ya da profesyonel amaçlı blog açmak isteyenler için en kullanışlı online içerik yayınlama yazılımıdır.

Wordpress sisteminin bu kadar popüler olması tema tasarımcılarının bir hayli fazla olmasına ve onbinlerce farklı niş tema arşivi oluşturmuştur. Bu durum yeni başlayan yada temalarını değiştirmek isteyen wordpress kullanıcıları için tema bulmak oldukça güçtür. Genellikle Wordpress kullanıcıları tüm kullanım örneklerine uygun tema varmı diye sorar. Bu soruya cevabımız Evet. Hemen hemen her tür web sitesi için popüler bir çok amaca uygun WordPress temasını bulabilirsiniz.

Sizler için bu yazımda kendi alanında en iyi en popüler 60 Wordpress temasını inceleyeceğim. İhtiyacınıza en uygun Wordpress temasını listemizden seçebilirsiniz.

1. Divi çok amaçlı Wordpress teması

Divi, piyasadaki en popüler çok amaçlı WordPress temalarından biridir. Dünyanın önde gelen WordPress tema mağazalarından biri olan Elegant Themes tarafından yapılmıştır.

Divi teması sürükle bırak yöntemi sayesinde istediğiniz düzende görünüm elde etmenize olanak sağlar. Oluşturduğunuz görünüm mizanpajını kaydederek daha sonra tekrar yükleyebilirsiniz. Ayrıca içerisinde 20 farklı hazır tasarımıyla projenizi hemen başlatabilirsiniz.  Dilerseniz Temanın tüm ayrıntılarına bakabilirsiniz. Divi temasını incele.

 

2. Ultra çok amaçlı Wordpress teması

Ultra çok amaçlı Wordpress teması, Alanında en iyi ve en popüler başlıklı yazımızda kendisine 2 sırada yer verdik. Bu tema ile istediğiniz projeyi hemen hayata geçirebilirsiniz. Ultra teması içerisinde barındırdığı oldukça iyi tasarlanmış sürükle bırak yöntemi sayesinde hertürlü web sitesini kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Ayrıca tek tıklamayla tema ayarı, içerik, menüler, widgetler ve dahada fazlasını içeren demo görünümlerini içe aktarabilirsiniz.

 • 15 farklı menü görünümü sitili
 • 6 farklı  arka plan seçeneği
 • 6 farklı alt bilgi (footer) görünümü
 • 5 farklı tek sayfa düzeni
 • 6 farklı arşiv görünümü
 • sınırsız kaydırma seçeneği
 • paralaks açılış sayfaları
 • 60 farklı tema seçeneği ile hızlı başlangıç
 • sayaçlar
 • fiyatlandırma tabloları
 • geri sayım sayaçları
 • 10+ pro eklenti

 

3. Beaver Builder Wordpress Tema Oluşturucu

Beaver Builder, bu sistem bir tema değildir onun yerine siz bu sistemle mevcut bulunan temanız üzerinde değişiklikler yada içerisinde bulunan hazır şablolarla siteniz baştan sona değiştirebilirsiniz.

Sitenizin teması mobil uyumlumu değil bu sistem sayesinde sitenizi mobil uyumlu hale getirebilirsiniz. Schema.org işaretlemesi ve kod sıkıştırma gibi standartlar ile, sayfalarınızın arama motorları tarafından kolayca bulunmasını sağlayabilirsiniz.

Tüm yaptığınız değişiklikleri kaydedebilir yedekleyebilir yada yeniden yükleyebilirsiniz. Neredeyse tüm wordpress temalarıyla bu sistemi kullanabilirsiniz. Ayrıca içerisinde barındırdığı modüller sayesinde birçok eklentinize elveda diyebilirsiniz.

İçerisinde barındırdığı bazı modüller

 • Fotograf (WordPress Medya Kitaplığınızdan veya URL'nizden bir fotoğraf ekleyin).
 • Metin Düzeltici (WordPress yazı düzenleyicisine benzer şekilde zengin metin ekler).
 • Video (Medya Kitaplığınızdan veya URL'nizden bir video oluşturur).
 • Satır Ayırıcı (Bölümleri veya içeriği ayırmak için bir satır ekler).
 • Akordeon (Etkileşimli bir akordeon oluşturur. SSS veya Soru-Cevap sayfaları için kullanışlıdır).
 • Harita (Bir adrese dayanarak bir Google Haritası oluşturur).
 • İletişim Formu (Ziyaretçilerin doldurması için basit bir iletişim formu oluşturur).
 • vb

 

4. Astra Wordpress Teması

Listemize 4. sıradan giriş yapan bir diğer tema ise Astra Wordpress Teması. Kendinize ultra hızlı bir wordpress temasımı arıyorsunuz? Tamamen hız için üretilmiş bir tema olan Astra Wordpress Teması bu özelliği ile öne çıkıyor.

Astra Alanında En iyi ve En Popüler 60 Wordpress Temalar listemizde varolmasının en başında gelen sebeblerinden biri tabiki hız performansı. Astra Wordpress Teması Jquery yerine Vanilla Javascript kullanarak render engellemesinin önüne geçiyor. Bu sayede sadece yarım saniye gibi bir sürede sitenizin açılmasını sağlıyor. Hız için kodlanan ve gerçekkten bu konuda hakkını veren bir tema. Ayrıca 50KB'den daha az kaynak tüketimi sayesinde yüksek hitlerde bile stabil kalmanızı ve yüksek giderlerle sitenizi yönetmekten kurtarıyor.

Astra Wordpress Temasının hem ücretsiz hemde ücretli versiyonu bulunmakta. 

Astra ile sayfa başlığını ve kenar çubuğunu kapatma olanağına sahip olursunuz. Beaver Builder, Elementor vb. popüler sayfa oluşturucularla sorunsuz bir şekilde Kullanabilirsiniz.

  

5. OceanWP Wordpress Teması

Hayal ettiğiniz türde bir sitemi yapmak istiyorsunuz? Ozaman size 5. sırada yer verdiğimiz OceanWP Wordpress Temasını hiç denedinizmi. Son derece esnek ve hafif olan bu tema ile hayallerinize kavuşun. WooCommerce ile sorunsuz bir şekilde çalıştırabileceğiniz gibi yine popüler olan Beaver Builder, Elementor vb sayfa oluşturucularıyla rakiplerinize fark atın.

Temanın en güzel özelliği tamamen ücresiz oluşu, fakat ücretli versiyonlarıda bulunmakta  

Sınırsız renk seçeneği , özel widgetler, sliderler ve öne çıkan ürünler gibi daha bir çok özellik sunuyor.

  

Diğer temalarımız eklenmek için hazırlanıyor takipte kalın !