AKK İçin İndirme Zamanlama Nasıl Yapılır?

Adil Kullanım Kotasının etkilenmemesi için indirme işlemlerini gece saatlerinde yapmak kotaya etki etmeyecektir.

Evlerinizde veya iş yerlerinizde kullandığınız internetin adil kullanım kotaları vardır. İnternetten indirmek istediklerinizi AKK indirme zamanlama yaparak kotanızın aşmamasını sağlayabilirsiniz. Bunun için ise özel bazı programlar vardır. 

AKK Nedir?

Kullandığımız internetlerin satın aldığımız paketlere göre belirli bir kullanım kotası vardır. Bu kotalar ise Adil Kullanım Kotası yani AKK olarak tanımlanmakta ve belirlenmektedir. Ödediğiniz ücrete göre AKK belirleyebilirsiniz. Fakat AKK ne kadar yüksek olursa olsun sınır aşma gibi problem hep vardır. Bu kota aşması gibi problemlerin yaşanmaması için yapacağımız indirmeleri hesaplı ve tasarruflu zaman dilimine göre ayarlamalıyız. Gece 12 ile sabah 8 saatleri arasındaki indirmeler AKK dahil olmamaktadır. Bu yüzden AKK için indirme zamanlaması yapılması oldukça önemlidir. 

AKK İçin İndirme Zamanlama Programı Olarak Torrent

Akk için indirme zamanlaması için belirli saatler içerisinde olması gerekmektedir. Bu indirme ve indirme zamanları için en güvenilir olan programlardan biri ise Torrent uygulamasıdır. Torrent uygulamasından zaman dilimini ayarlayarak indirme işlemini gerçekleştirebileceğiniz için oldukça faydalı bir sistemdir. Torrent üzerinden indirme işlemini 00:00 ile 08:00 saatleri arasında yapabilirsiniz. Bu saatler arasından Torrent üzerinden yapacağınız indirmeler AKK için dahil olmamaktadır. Bu yüzden bu saatler arasında yapılan indirmeler sizin için oldukça avantaj sağlayacaktır. Torrent ile AKK indirme zamanlama oldukça faydalı ve güvenli bir yöntemdir. 

Steam Programı İle AKK İndirme Zamanlama

Bir diğer indirme programları arasında güvenilir ve kalite olan program ise Steam programıdır. Bu program ile de zaman dilimini ayarlayarak otomatik indirme özelliğine getirebilir ve indirme kotası AKK için dahil olmayacaktır. Steam programı AKK indirme zamanlaması için oldukça güvenilir ve kolay bir programdır. Bu sayede AKK etkilenmeyecek ve sınırı geçmeyecektir.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *