2021 Android için En İyi Ekran Kaydetme Uygulamaları

2021 Android için En İyi Ekran Kaydetme Uygulamaları

Android işletim sistemine sahip olan akıllı cep telefonlarında ya da tabletlerde kullanılmak üzere üretilmiş birçok ekran kaydetme uygulaması bulunur. Google Play Store üzerinden indirilebilecek bu uygulamalar ile kayıt butonuna basıldıktan sonra ekranın görüntüsü video şeklinde alınabilir. Özellikle oyun dünyasında aktif olan kullanıcıların sıklıkla tercih ettikleri ekran kaydetme uygulamaları, 2021 yılı için de en çok indirilen uygulamalar arasında yer alır. 2021 Android için en iyi ekran kaydetme uygulamaları arasında birbirinden farklı seçenekler değerlendirilebilir. Ücretsiz olarak Google Play Store üzerinden indirebilmek mümkün olur.

Mobizen Ekran Kaydedici

2021 yılında Android işletim sistemine sahip olan cihazlar için kullanılabilecek en iyi ekran kaydetme uygulamalarından bir tanesi Mobizen’dir. Boyut olarak cihazda az yer kaplaması kullanıcıların tercih ettikleri özellillerinden biri olarak bilinir. Ekranın tamamını kapsayan kayıt özelliği sayesinde tam performans alabilmek mümkün olur. Full HD kayıt seçeneği sayesinde ekran kaydı alınırken videoda piksel bozukluğu yaşanmaz.

Ekran kaydının tamamlanmasının ardından uygulama içerisinde video üzerinde oynama yapabilmek mümkün olur. Android 4.4 işletim sistemi ve üzeri sürümlere sahip olan tüm cihazlarda rahatlıkla kullanılabilir. Facecam özelliği sayesinde telefonun ekran görüntüsü alınırken kişinin kendini kaydedebilmesi de sağlanır. İşlevsel pek çok özelliğe sahip olmasından ötürü 2021 yılının en iyi ekran kaydetme uygulamaları arasında yer alır.

2021 Android için En İyi Ekran Kaydetme Uygulamaları

2021 Android için En İyi Ekran Kaydetme Uygulamaları

Inshot Ekran Kaydedici

Fotoğraf ve video düzenleme uygulaması olarak bilinen Inshot’un yine kendi bünyesinde geliştirdiği ekran kaydedici uygulaması da bulunur.

İnshot ekran kaydedicinin özellikleri arasında;

  • Tek tık ile kayda başlama
  • Full HD video kaydı alma
  • Filigransız videolar kaydetme
  • Süre sınırının olmaması gibi birçok avantaj yer alır.

Ücretsiz olarak Google Play Store içerisinde yer alan bu uygulama cihazda boyut olarak fazla yer kaplamaz. Kayıt alma işlemi esnasında kaydı durdurma ve daha sonra devam etme imkanı sağlanmıştır. Inshot’un kendi ürettiği fotoğraf ve video düzenleme uygulaması üzerinden ekran kaydının düzenlemesi yapılabilir.

Super Screen Recorder

2021 yılının en iyi ekran kaydedici uygulamalarından bir tanesi olan Super Screen Recorder, ücretsiz ve profesyonel ekran kaydı alınmasını sağlar. Sınırsız süreli ekran kaydı alma ve filigransız kaydedebilme özellikleri sayesinde kullanıcıları tarafından beğenilen bir uygulamadır. Yüksek kalite ile ekran kaydı alma işleminin yanı sıra, uygulama içerisindeki video düzenleyici araçlar sayesinde birçok işlemi yapabilmek mümkün olur. Google Play Store üzerinden ücret ödemeden indirilebilir. Super Screen Recorder bir ekran kaydetme uygulamasından beklenen her şeyi fazlası ile sunar. Bu nedenle de 2021 yılının en iyi ekran kaydetme uygulamaları içerisinde kendisine yer bulmuştur.

ADV Screen Recorder

Ekran kaydetme uygulamaları pek çok alanda kendisine yer açarken özellikle oyun dünyasında geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Bu nedenle oyunların sınırsız süre ile ekran kaydı alabilmesine olanak tanıyan uygulamalar tercih edilir. ADV Screen Recorder da böyle bir uygulamadır. 2021 yılının en iyi ekran kaydedici uygulamaları içerisinde bulunan ADV Screen Recorder, kullanıcılarından olumlu geri dönüşler almıştır.

Kayıt işlemi esnasında stabil şekilde çalışabilme özelliği sayesinde, uzun süre ekran kaydı alınmasına olanak tanır. Boyut olarak cihazda fazla yer kaplamadığı için de tercih edilir. Kayıt işlemi esnasında RAM alanını minimum seviyede kullanması uygulamanın en önemli özelliklerinden bir tanesidir. Kayıt videolarına basit ara yüzü sayesinde metin ekleyebilmek de mümkün olur. Google Play Store üzerinden ücretsiz bir şekilde uygulama indirilebilir. Kullanımı oldukça kolaydır.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *