2019 için Harika 5 Güvenli E-posta Servisi en iyileri

0 338

Şifreli e-posta hizmetleri mesajlarınızı gizli tutar. Güvenli bir e-posta hizmeti, e-postalarınızı gizli tutmanın en kolay yoludur. Güvenli ve şifreli e-postaları garanti etmekle kalmaz, anonimliği korurlar. Çoğu ücretsiz e-posta hesabı, ortalama kullanıcı için yeterlidir. Şimdi bu sağlayıcılardan bazılarına göz atalım.

İpucu: Şifrelenmiş bir e-posta hesabı bariz nedenlerle mükemmeldir, ancak daha fazla anonimlik istiyorsanız, yeni e-posta hesabınızı ücretsiz anonim web proxy sunucusu veya Sanal Özel Ağ (VPN) hizmetinin arkasında kullanın.

ProtonMail
ProtonMail ücretsizdir. İsviçre merkezli açık kaynaklı, şifreli e-posta sağlayıcısı. Web sitesi aracılığıyla ve ayrıca Android ve iOS mobil uygulamaları aracılığıyla herhangi bir bilgisayardan çalışır.

Şifrelenmiş bir e-posta hizmetinden bahsederken en önemli özellik, başkalarının mesajlarınızı bekleyip tutamayacağıdır ve uçtan uca şifrelemeye sahip olduğu için cevap ProtonMail’e geldiğinde sağlam bir merkezdir.

Hiç kimse şifrelenmemiş ProtonMail mesajlarınızı şifreniz olmadan şifreleyemez; ProtonMail’deki çalışanlar, ISS’si, ISS’niz veya hükümet.

Aslında, ProtonMail, şifrenizi unutursanız e-postalarınızı kurtaramayacak kadar güvenlidir. Oturum açtığınızda şifre çözme işlemi gerçekleşir, bu nedenle e-postalarınızı şifrenizin şifresiz bir şifresine veya dosyadaki bir kurtarma hesabına açmanın bir yoluna erişemezler.
ProtonMail’in bir başka özelliği de önemli olan, hizmetin IP adres bilgilerinizin hiçbirini tutmamasıdır. ProtonMail gibi bir günlük e-posta hizmeti, e-postalarınızın size geri izlenemeyeceği anlamına gelir.

ProtonMail özellikleri:

Eksileri:

ProtonMail’in ücretsiz sürümü 500 MB’lık e-posta deposunu destekler ve kullanımınızı günde 150 mesajla sınırlandırır.

Daha fazla alan, e-posta takma adları, öncelik desteği, etiketler, özel filtreleme seçenekleri, otomatik yanıt, yerleşik VPN koruması ve her gün daha fazla e-posta gönderme olanağı için Artı veya Vizyoner hizmeti için ödeme yapabilirsiniz.

CounterMail
E-posta gizliliğiyle ciddi olarak ilgilenenler için, CounterMail bir tarayıcıda OpenPGP şifreli e-postanın tamamen güvenli bir şekilde uygulanmasını sağlar. CounterMail sunucularında sadece şifreli e-postalar depolanır.

CounterMail herşeyi daha da ileri götürüyor. Bir kişi için, İsveç merkezli sunucular, e-postalarınızı sabit disklerde saklamıyor. Tüm veriler sadece CD-ROM’larda saklanır. Bu, veri sızıntılarını önlemeye yardımcı olur ve birileri doğrudan sunucuyu kurcalamaya çalıştığı anda, veriler geri dönülemez bir şekilde kaybolur.
CounterMail ile yapabileceğiniz başka bir şey, e-postanızı daha da şifrelemek için bir USB sürücüsüdür. Şifre çözme anahtarı cihazda saklanır ve hesabınıza giriş yapmak için de gereklidir. Bu şekilde şifre çözme, bir hacker şifrenizi çalsa bile imkansızdır.

CounterMail özellikleri:

Eksileri:

USB cihazı ile eklenen fiziksel güvenlik CounterMail’i diğer güvenli e-posta servislerinden daha az basit ve kullanışlı hale getirir, ancak Android için K-9 Mail gibi herhangi bir OpenPGP özellikli e-posta programı ile kullanabileceğiniz IMAP ve SMTP erişimi elde edersiniz.

CounterMail’in bir haftalık ücretsiz deneme süresinden sonra, hizmeti kullanmaya devam etmek için bir plan satın almanız gerekir. Deneme sadece 3MB alan içerir.

Hushmail
Hushmail 1999’dan beri bulunan başka bir şifreli e-posta servis sağlayıcısıdır. E-postalarınızı güvenli ve kilitli halde tutar. Hushmail bile mesajlarınızı okuyamaz; sadece şifresi olan biri okur.

Bu şifrelenmiş e-posta hizmeti ile, hem Hushmail hem de Gmail, Outlook Mail veya benzeri başka bir e-posta istemcisiyle hesap sahibi olmayan kullanıcılara şifrelenmiş mesajlar gönderebilirsiniz.
Hushmail’in web sürümü kullanımı kolaydır ve herhangi bir bilgisayardan şifreli mesajlar göndermek ve almak için modern bir arayüz sağlar.

Yeni bir Hushmail hesabı oluştururken, @hushmail, @hushmail.me, @hush.com, @hush.ai ve @mac.hush.com gibi çeşitli adresler arasından seçim yapabilirsiniz.

Hushmail özellikleri:

Eksileri:

Hushmail’e kaydolurken hem kişisel hem de iş seçeneği vardır, ancak ikisi de ücretlidir. Ancak ücretsiz deneme sürümü vardır ve iki hafta boyunca geçerlidir, böylece satın almadan önce tüm özellikleri deneyebilirsiniz.

Mailfence

Mailfence
Mailfence, hiç kimsenin mesajlarınızı okuyamayacağı ve sadece, siz ve alıcınızın okuyabilmesini sağlamak için uçtan uca şifrelemeye sahip güvenlik merkezli e-posta sağlayıcısıdır.

Aldığınız her e-posta programı gibi OpenPGP genel anahtar şifrelemesini içeren bir e-posta adresi ve web servisidir.
Hesabınız için bir anahtar çifti oluşturabilir ve güvenli bir şekilde e-postayla göndermek istediğiniz kişiler için bir anahtar deposu yönetebilirsiniz.

OpenPGP standardındaki bu konsantrasyon, seçtiğiniz e-posta programıyla güvenli SSL / TLS bağlantıları kullanarak IMAP ve SMTP kullanarak Mailfence’a erişebileceğiniz anlamına gelir.
Ayrıca, OpenPGP kullanmayan ve herkese açık anahtarın bulunmadığı kişilere şifrelenmiş mesajlar göndermek için Mailfence kullanamayacağınız anlamına gelir.

Mailfence Belçika’da merkezi bulunur ve AB ve Belçika yasa ve yönetmeliklerine tabidir.

Mailfence özellikleri:

Eksileri:

Çevrimiçi depolama için, ücretsiz Mailfence hesabı sadece 200MB’lık bir ağ sağlar, ancak ücretli hesaplar Mailfence e-posta adresiniz için alan adınızı kullanma seçeneğiyle birlikte geniş alanlar sunar.

ProtonMail’den farklı olarak, Mailfence yazılımı açık kaynak olmadığından kontrol mevcut değildir. Bu, sistemin güvenlik ve gizliliğinden uzaklaşır.

Mailfence, özel şifreleme anahtarınızı Mailfence sunucularında depolar ancak ısrarla, “… şifrenizle şifrelenmiş olduğundan (AES-256 yoluyla) okuyamayız. Anahtarlarınızla şifrelenmiş mesajların şifresini çözmemize izin verecek bir kök anahtar yoktur.” derler.

Güven düzeyinizi yeniden ayarlamak için burada düşünülecek başka bir şey de, Mailfence’ın Belçika’daki sunucuları kullandığı için, şirketin yalnızca Belçika mahkemesi aracılığıyla özel verileri açığa çıkarmaya zorlanabileceğini fark etmektir.

Tutanota
Tutanota, tasarım ve güvenlik seviyesinde ProtonMail’e benzer. Tüm Tutanota e-postaları gönderenden alıcıya şifrelenir ve cihaz üzerinde şifrelenir. Özel şifreleme anahtarı kimseye erişemez.

Diğer Tutanota kullanıcılarıyla güvenli e-posta alışverişi yapmak için, bu e-posta hesabına ihtiyacınız var.
Sistem dışındaki şifrelenmiş e-postalar için, sadece alıcıların mesajlarını tarayıcılarında görüntülerken kullanacakları e-posta için bir şifre belirtmeniz yeterlidir. Bu arabirim, onların da güvenli bir şekilde yanıtlamasını sağlar.

Web arayüzünün kullanımı ve anlaşılması kolaydır, tek bir tıklama ile özel bir e-posta yapmanıza izin vermez. Ancak, bir arama fonksiyonu yoktur, bu yüzden geçmiş e-postaları aramak imkansızdır.

Tutanota, e-posta şifrelemesi için AES ve RSA kullanır. Sunucular Almanya’da bulunmaktadır, bu da Alman yönetmeliklerinin geçerli olduğu anlamına gelir.

Aşağıdaki eklerden herhangi biriyle bir Tutanota e-posta hesabı oluşturabilirsiniz: @tutanota.com, @tutanota.de, @tutamail.com, @tuta.io, @keemail.me.

Tutanota özellikleri:

Eksileri:

Bu e-posta sağlayıcısındaki bazı özellikler yalnızca Premium hizmet için ödeme yaparsanız kullanılabilir. Örneğin, ücretli sürüm 100 adede kadar takma ad satın almanıza ve e-posta deposunu 1 TB’a genişletmenize olanak tanır.

E-postayı Güvenli ve Özel Tutmaya Yönelik Ek Adımlar
Uçtan uca şifreleme sunan güvenli bir e-posta hizmeti kullanıyorsanız, e-postanızı gerçekten güvenli ve gizli hale getirmeye yönelik büyük bir adım attınız.

Bilgisayar korsanları için hayatı zorlaştırmak için birkaç öneride bulunabilirsiniz:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemizi Sosyal Ağlarda Paylaşın

Teşekkürler
close-link